RU

Росія закликає Євросоюз "не перекручувати" ситуацію з Україною

29.08.2013, 14:56
Росія закликає Євросоюз
Фото: ЕРА

Росія відкидає звинувачення в тому, що Москва змушує Україну приєднатися до Митного союзу, і закликає ЄС не допускати оцінок, що спотворюють реальний стан речей. Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, якого цитує прес-служба зовнішньополітичного відомства РФ.

"Скажу відверто, нас здивувало, що в останні дні відразу кілька високопоставлених чиновників Єврокомісії стали звинувачувати нашу країну мало не в шантажі України, прагненні змусити її вступити до МС. Суть заяв представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон і єврокомісара Штефана Фюле зводиться до того, що Росія нібито всіма силами намагається утримати Україну від підписання вигідної для країни угоди про асоціацію з ЄС і "затягнути" Київ у МС, задіюючи при цьому загрози та економічні важелі", - розповів Лукашевич.

"Характерно, що при цьому ЄС ставить в основу не інтереси громадян України, а геополітичні міркування і боїться, за висловом Ештон, "втратити Україну", - резюмували в російському МЗС.

У зв'язку з цим Лукашевич наголосив, що "на відміну від політиків з ЄС, які не втомлюється критикувати будь-які прояви інтересу наших сусідів до євразійської економічної інтеграції, ми ніколи не виступали проти європейського вибору України". "Ще один момент. Опублікований нещодавно в інтернеті проект угоди Україна - ЄС прояснює, чому багаторічна робота над цим документом трималася у таємниці від української та міжнародної громадськості. Навіть його поверхневий аналіз показує, що вона не містить реальних вигод для України, а веде до деіндустріалізації української економіки, перетворюючи її по суті лише в ринок для товарів з ЄС", - упевнений російський дипломат.

За його словами, для економістів, що спеціалізуються в галузі міжнародної торгівлі, очевидно, що в короткостроковій і середньостроковій перспективі населення України чекають вкрай важкі часи. "Доведеться ще тугіше "затягнути пояси", жити в умовах стрімко зростаючого безробіття, погіршення торговельного та платіжного балансу країни. За оцінками незалежних експертів, економічний ефект від реалізації угоди буде негативним аж до 2020 року, а "манна небесна" у вигляді припливу інвестицій, технологій тощо, яку в довгостроковій перспективі обіцяє Києву Євросоюз, не гарантована конкретними зобов'язаннями", - упевнений Лукашевич.

"У Брюсселі всупереч будь-яким аргументам продовжують вважати і переконувати інших у тому, що подальший сценарій розвитку торговельно-економічних відносин України і країн МС залежить виключно від "доброї волі" Росії. Вбачаємо в цьому спробу перекласти проблему "з хворої голови на здорову". Згадані висловлювання Ештон і Фюле - ще одне цьому підтвердження", - сказано в повідомленні.

"Закликаємо ЄС не спотворювати реальність і давати не емоційні, а об'єктивні, економічно обгрунтовані оцінки сценаріїв соціально-економічного розвитку України після підписання угоди про асоціацію", - наголосив Лукашевич.

Нагадаємо, раніше радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що, підписуючи угоду про асоціацію з ЄС, Україна позбавляє себе суверенного права з усіх питань торговельної політики і перестає бути для Росії стратегічним партнером. "Україна зникає як суб'єкт міжнародного права, оскільки Київ всі свої дії в торговій області повинен буде погоджувати з Європейським Союзом", - заявив він.

Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле розкритикував цю позицію: за його словами, будь-який зовнішній тиск на Україну, пов'язаний з її амбіцією підписати Угоду про асоціацію з ЄС, є неприйнятним. "Підписання угоди про вільну торгівлю з третьою стороною, тобто з нами, не може використовуватися як виправдання для жорсткості митних процедур", - зазначив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини