RU

Росія вже дев'ять разів не пустила консула до Савченко

16.07.2014, 16:47
Росія вже дев'ять разів не пустила  консула до Савченко - Фото
Павло Петренко
Росія дев'ять разів відмовила українському консулу в праві відвідати громадянку України Надію Савченко в СІЗО міста Воронеж. Про це на брифінгу повідомив міністр юстиції  Павло Петренко, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Відповідаючи на питання, чи є юридичні можливості для звільнення Савченко, Петренко сказав: "Розумієте, коли країна-агресор мало того що ігнорує всі міжнародні норми права, ще й свої національні норми права ігнорує, то нічим іншим, як утримуванням заручників це назвати не можна. Коли вдев'яте не допускають консула та представників адвокатів - практично це порушення, в тому числі, національних норм законодавства Російської Федерації, права на захист".

"Це можна розцінювати як утримування людини в якості заручника без будь-якого правового захисту. Відповідальність у такому разі несуть не тільки рядові слідчі і співробітники СІЗО, а й вище керівництво Російської Федерації, тому що в їх компетенції - забезпечення прав людини на території Росії", - сказав він.

Коментуючи рішення ЄСПЛ надати справі Савченко статус пріоритетної, Петренко сказав, що позиції України в цій справі дуже сильні. "Якщо до моменту розгляду справи по суті Російська Федерація під тиском міжнародного співтовариства не звільнить нашу громадянку Савченко, то ми очікуємо, що ці питання будуть задані в Європейському суді, і у нас дуже сильна позиція. За нашими даними, її дійсно захопили терористи і потім ми її виявили вже на території Російської Федерації в слідчих органах", - зазначив він.

"Схожа ситуація була по нашим дітям-сиротам, коли терористи перевезли їх через кордон і намагалися утримувати. У мене таке складається враження, що вже формується практика Європейського суду з Російської Федерації. Я впевнений, ми зможемо довести, що Росія є державою, яка не просто підтримує терористів, а співпрацює з ними у питаннях викрадення людей, зникнення людей. І це питання не лише юридичне, а й політичне", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини почав провадження в справі Надії Савченко проти Росії, надавши їй статус пріоритетної.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини