RU

Росія втратила статус стратегічного партнера ЄС - доповідь ЄП

09.06.2015, 17:52
Росія втратила статус стратегічного партнера ЄС - доповідь ЄП - Фото
40d9a84485fa72ce5f5b2f870a59cbad.jpg
Європейський парламент дуже критично оцінює нинішні відносини ЄС з Росією. Про це йдеться в доповіді, підготовленій за ініціативою групи Європейської народної партії в Європейському парламенті, яку буде винесено на голосування 10 червня.

У доповіді також наголошується, що Росія втратила довіру Європи і статус стратегічного партнера, передає  Polskie radio.

"Стратегічне партнерство повинне бути засноване на взаємній довірі і повазі міжнародного права, заснованого на демократії, суверенітеті і можливості вибрати внутрішній конституційний порядок і напрямки зовнішньої політики, територіальну цілісність держави, а також повазі до верховенства права, прав людини і принципів міжнародної торгівлі і дипломатії", - йдеться в документі.

Також у доповіді підкреслюється, що Європарламент засуджує навмисні дії Росії, які порушують основні принципи і цінності міжнародного права і демократії, зокрема, пряму участь Росії у збройному конфлікті проти України, незаконне приєднання Криму, порушення територіальної цілісності Грузії та економічний тиск на європейських сусідів ЄС і їхня політична дестабілізація.

Крім того, євродепутати закликали своїх колег переглянути поточну політику ЄС по відношенню до Росії у всіх секторах, зокрема, в оборонному секторі і в енергетиці. "Ми повинні продовжувати наполягати на тому, щоб у разі обох секторів були переглянуті і припинені двосторонні форми співпраці з Росією", - сказав євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.

Він також додав, що варто утриматися від прийняття будь-яких односторонніх рішень, які могли б поставити під загрозу єдність позиції ЄС щодо Москви.

У підготовленій доповіді Європейський парламент приймає чітку позицію щодо умов поновлення співпраці з Росією.

"Це станеться тоді, коли Росія буде поважати територіальну цілісність і суверенітет України, в тому числі Крим, повною мірою здійснювати зобов'язання, передбачені Мінською угодою - повний прикордонний контроль, здійснюваний українською владою, беззаперечне виведення російських військ і озброєнь і негайне припинення підтримки сепаратистів, а також припинення дестабілізуючих військових дій на кордонах держав-членів ЄС", - йдеться в документі.

Крім того, в доповіді наголошується стурбованість у зв'язку з підтримкою та фінансуванням Росією радикальних і екстремістських партій в ЄС. Європарламент закликає Комісію розробити закон, що забороняє фінансування політичних партій в ЄС ззовні Євросоюзу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини