RU

Росія влаштувала шоу із звільненням місії ОБСЄ - МЗС

05.05.2014, 16:22
Росія влаштувала шоу із звільненням місії ОБСЄ - МЗС - Фото
Євген Перебийніс
Історія з захопленням і звільненням з полону офіцерів з місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтверджує факт координації дій терористів з боку Росії. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

За словами спікера зовнішньополітичного відомства, звільнення 3 травня заручників - представників місії ОБСЄ стало результатом зусиль багатьох сторін, насамперед, української влади, ОБСЄ, ряду європейських держав. "Ми вдячні всім сторонам, які залучалися до звільнення заручників. Разом з тим, російські ЗМІ дещо перебільшують роль представника президента РФ, пана Лукіна в цьому процесі. Ця місія, скоріше, була технічною, оскільки, як всі ми могли переконатися з оприлюднених його розмов з терористам, на момент прибуття в Україну рішення про звільнення заручників терористами вже було прийнято", - сказав він.

У МЗС України вважають, що російська сторона бере безпосередню участь в дестабілізації ситуації в східних і південних областях України, підтримуючи і координуючи терористів, називаючи самозванців владою, і даючи їм вказівки про подальші дії проти України . "Взагалі вся ця історія, пов'язана з захопленням і звільненням офіцерів з верифікаційної місії ОБСЄ підтверджує факт координації і безпосереднього впливу російської сторони на ситуацію навколо їх захоплення і розігрування шоу з їх звільнення", - цитує Перебийніс кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Україна в черговий раз закликала російську сторону припинити злочинну підтримку терористичної діяльності в Україні, дати вказівку бойовикам, які прислухаються до інструкцій з Кремля, скласти зброю, звільнити заручників, припинити тероризувати мирне населення. "Це було б вагомим внеском російської сторони у реалізації женевських домовленостей", - підсумував спікер МЗС.

Нагадаємо, 25 квітня в Слов'янську терористи захопили автобус з представниками місії ОБСЄ. Невідомі зупинили автобус з пасажирами. Серед них знаходилися сім представників ОБСЄ, п'ять - Збройних сил України і водій автобуса.

На минулих вихідних всі дванадцять представників місії ОБСЄ були звільнені. Рішення про звільнення представників місії було прийнято після отримання недвозначних інструкцій з боку російської влади, що зайвий раз свідчить про підпорядкованість екстремістів Москві.

СБУ оприлюднила докази безпосереднього впливу РФ на ситуацію навколо захоплення членів військової місії країн-учасниць ОБСЄ в Слов'янську.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини