RU

Росія висунула умови Україні: федералізація і відділення Криму

17.03.2014, 13:05
Росія висунула умови Україні: федералізація і відділення Криму - Фото
Фото: ЕРА
Росія закликає підготувати в Україні нову федеративну конституцію. Про це сказано в заяві МЗС Росії.

У Москві заявляють, що підготували і передали тиждень тому партнерам в США, Європі та інших регіонах російські пропозиції про те, як Україні вийти з кризи. "З цією метою ми запропонували сформувати компактну групу підтримки для України в складі, прийнятному для всіх українських політичних сил", - сказано в повідомленні.

У МЗС РФ підкреслюють, що цілями групи підтримки стало б заохочення українців до здійснення наступних першочергових дій:

1. "Негайно виконати зобов'язання, що містяться в угоді про врегулювання ситуації в Україні від 21 лютого 2014 року, з вилучення нелегальної зброї, звільнення незаконно зайнятих будівель, вулиць і площ, а також з організації об'єктивного розслідування актів насильства в грудні 2013 року - лютому 2014 року.

2. Без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції, відповідно до якої:

- будуть закріплені принципи верховенства закону, захисту прав людини і всіх національних меншин, свободи слова та діяльності політичних партій та засобів масової інформації, а також інші принципи, що забезпечують політичний лад України в якості демократичного федеративної держави, що володіє суверенітетом і нейтральним військово-політичним статусом;

- російській мові поряд з українською буде надано статус другої державної мови, а решті мов - статус відповідно до Європейської конвенції про регіональні мови і мови меншин;

- регіони будуть самостійно прямим голосуванням обирати органи своєї законодавчої і виконавчої влади і мати широкі повноваження, що відображають культурно-історичну специфіку кожного з них, в питаннях економіки і фінансів, соціальної сфери, мови, освіти, зовнішніх міжрегіональних зв'язків, при забезпеченні захисту прав національних меншин, що проживають в кожному суб'єкті федерації;

- буде заборонено і карається втручатися у справи церкви і в міжконфесійні відносини.

3. Відразу після схвалення нової конституції має бути призначено проведення при широкому і об'єктивному міжнародному спостереженні загальнонаціональних виборів вищих органів державної влади України з одночасним проведенням виборів органів законодавчої і виконавчої влади в кожному суб'єкті федерації.

4. Визнається і поважається право Криму визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 року референдуму.

5. Встановлений на основі сукупності викладених вище цілей і принципів державний лад України, її суверенітет, територіальна цілісність і нейтральний військово-політичний статус гарантуються Росією, Євросоюзом і США із закріпленням резолюцією Ради безпеки ООН".

"Росія готова спільно з нашими партнерами без зволікання приступити до формування багатостороннього механізму сприяння врегулюванню української кризи у відповідності з цими пропозиціями", - підкреслили в МЗС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини