RU

Росія вирішила почати рух "гуманітарного конвою" в Луганськ

22.08.2014, 11:27
Росія вирішила почати рух
Фото: ЕРА
Російська колона гуманітарної допомоги починає рух у напрямку Луганська не чекаючи закінчення оформлення вантажу українською стороною. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

"Всі приводи для відтягування доставки допомоги людям в районі гуманітарної катастрофи вичерпані. Російською стороною прийнято рішення діяти. Наша колона з гуманітарним вантажем починає рух у напрямку Луганська. Зрозуміло, готові до її супроводу співробітниками МКЧХ і до їх участі у розподілі допомоги. Розраховуємо, що у цій акції зможуть взяти участь і представники Російського товариства Червоного Хреста. Застерігаємо від будь-яких спроб зірвати суто гуманітарну місію, яка готувалася давно, в обстановці повної прозорості та у взаємодії з українською стороною і МКЧХ. Відповідальність за можливі наслідки провокацій проти гуманітарного конвою цілком і повністю ляже на тих, хто готовий і далі приносити людські долі в жертву своїм амбіціям і геополітичним задумам, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного гуманітарного права", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що перші чотири вантажівки з російської колони почали проходити оформлення українськими митниками. Представники Червоного Хреста перевірили можливості доставки російського вантажу від кордону РФ до Луганська і отримали гарантії безпеки для своєї місії.

Колона з 280 вантажівок з гуманітарною допомогою для жителів Донбасу вирушила в Україну з підмосковного Наро-Фомінська 12 серпня. Вантажівки досягли кордону з Україною 14 серпня.

Вчора перші 16 КАМАЗів з російською гуманітарною допомогою почали рух у бік пропускного пункту "Донецьк". У ніч на четвер з'явилися повідомлення про те, що оформлення гуманітарного конвою на КПП "Донецьк" відкладається до ранку, оскільки сторони все ще обговорюють деталі проходження колони з вантажем через кордон. МКЧХ чекає підтвердження гарантій безпеки для доставки російської гуманітарної допомоги в Україну.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини