RU

Росія відмовилася від тристоронніх переговорів з Україною та ЄС

28.10.2013, 13:03
Росія відмовилася від тристоронніх переговорів з Україною та ЄС - Фото
Сергій Лавров (фото - ЕРА)
Росія не вважає за доцільне участь у тристоронніх консультаціях з Україною і Євросоюзом в умовах, коли питання про підписання угоди про асоціацію України з ЄС практично вирішене. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров після переговорів з українським колегою Леонідом Кожарою.

"Консультації завжди корисні, якщо вони надають можливість до прийняття рішення врахувати позиції всіх зацікавлених сторін. Зазвичай це допомагає робити так, щоб прийняті рішення відображали стурбованості й інтереси учасників такого роду консультацій", - зазначив Лавров, якого цитує ІТАР-ТАРС.

Однак, за його словами, в даному випадку "йдеться дещо про інше . "Йдеться не про те, щоб проконсультуватися, як краще вибудовувати відносини між Україною та ЄС з питань, які безпосередньо зачіпають російсько-українські відносини, а про те, щоб консультуватися постфактум без якої-небудь зміни того формату, в який планується перевести відносини між Україною та ЄС без урахування інтересів і стурбованості Росії, які багаторазово доводилися до наших українських друзів", - заявив голова російського МЗС.

Лавров підкреслив, що Росія завжди за діалог, "щоб говорити і чути один одного". "Але в даному випадку президент Росії нашу позицію вже виклав", - додав він.

Російський міністр звернув увагу на те, що "якщо угода (з Євросоюзом - ред.) буде підписана і Україна почне виконувати відповідні зобов'язання, зокрема, в тому, що стосується лібералізації торговельного режиму з ЄС і безмежного по суті допуску європейських товарів на свій ринок, то це буде створювати ризики для нашої торгівлі, наших виробників".

У такому випадку, сказав Лавров, Росія буде змушена "вживати ті заходи захисту, які передбачені в рамках договору СНД про зону вільної торгівлі".

"Ні про яку заборону на постачання товарів з території України мова не піде. Товари будуть користуватися на основі норм СОТ режимом найбільшого сприяння, але пільги, які додатково до цього режиму випливають з участі в договорі про зону вільної торгівлі СНД, звичайно, припинять свою дію", - підкреслив голова російського дипвідомства.

Нагадаємо, раніше єврокомісар Штефан Фюле висловлював думку, що Росія тільки виграє від євроінтеграції України.

Досьє на Сергія Лаврова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини