Росія створила загрозу повторення атомної катастрофи - Порошенко

26.04.2016, 14:50
Росія створила загрозу повторення атомної катастрофи - Порошенко - Фото
Фото: twitter.com/stsegolko

Росія своєю агресією створила загрозу повторення атомної катастрофи на території України - бойові дії велися в декількох кілометрах від Запорізької АЕС. Про це заявив президент Петро Порошенко у своєму виступі на заходах з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, повідомляє його прес-служба.

"Несприйняття Кремлем незалежності України і відсутність дієвих гарантій безпеки без'ядерної України в недоброї пам'яті Будапештському меморандумі в свою чергу спровокували напад Росії на Україну. Російська агресія, по-перше, підірвала довіру неядерних держав до режиму нерозповсюдження атомної зброї, а, по-друге, створила загрозу повторення атомної катастрофи на території нашої держави", - сказав президент.

Він зазначив, що активні бойові дії велися в декількох кілометрах від Запорізької АЕС. Росія, наголосив Порошенко, готувала повномасштабну війну проти України, планувалися військові дії і заворушення на більшій частині території України, в тому числі поблизу небезпечних об'єктів.

"Ми вдалися до посилених заходів безпеки на АЕС; захищаємо їх від можливих атак з боку терористично-диверсійних груп в гібридній війні", - сказав глава держави.

Він згадав про кіберзагрози, що походять з Російської Федерації. "Якщо вірус BlackEnergy використовували для атаки на наші обленерго, то де гарантії, що подібні технології не загрожують і атомним станціям?" - зазначив президент.

Також Порошенко вкотре звернув увагу на розміщення Кремлем в окупованому Криму елементів свого ядерного потенціалу.

На початку квітня Порошенко під час зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном у Вашингтоні заявив, що загроза розміщення ядерної зброї в окупованому Криму прямо суперечить не тільки Будапештському меморандуму, а й порушує основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

"Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу, але не отримала захисту від російської агресії", - зазначив президент.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса