RU

Росія повинна перестати виправдовувати сепаратизм - МЗС України

09.04.2014, 16:01
Росія повинна перестати виправдовувати сепаратизм - МЗС України - Фото
Євген Перебийніс
Україна закликає Росію не намагатися виправдати сепаратизм на південному сході і не порівнювати сепаратистські акції з Майданом. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Перебийніс нагадав, що останнім часом від офіційних представників Росії звучать спроби виправдати сепаратизм в Україні. "Нас звинувачують у подвійних стандартах, намагаючись порівнювати події під час Євромайдану  і нинішні сепаратистські акції на півдні і сході України. Шкода, що російські чиновники, які проводять такі паралелі, не розуміють очевидних відмінностей", - сказав він.

За його словами, по-перше, під час Євромайдану люди вмирали під державним прапором України, а " інспіровані російською стороною події на півдні і сході, не кажучи вже про злочинну окупації Криму", проходять під прапорами чужої держави і супроводжуються наругою над державними символами України.

По-друге, зазначив Перебийніс, протестуючі на Євромайдані виступали за єдність і цілісність української держави, в той час як сепаратисти в Криму, на півдні та сході намагаються розколоти Україну і ретранслюють гасла, озвучені офіційними представниками Росії, що явно вказує на тих, хто ними керує.

По-третє, нагадав він, протестуючі на Євромайдані відстоювали європейське, демократичне майбутнє України без корупції, свавілля правоохоронних структур, порушення прав і свобод громадян. "Замість цього сепаратисти в Криму, на півдні та сході України кидають жителів цих регіонів у прірву минулого, у світ деградації, безправ'я, корупції, у світ совка", - зазначив він.

За його словами, сьогоднішні події на південному сході є спробою Росії будь-що утримати Україну у сфері свого впливу. "Російська сторона, нарешті, повинна прийти до розуміння , що європейська Україна - це насправді не загроза для Росії... Європейська Україна, будучи надійним і передбачуваним партнером - це гарантія стабільності і безпеки для Росії в західному напрямку", - сказав він.

МЗС закликає Росію негайно зробити кроки з деескалації ситуації в Україні і нормалізації відносин, зокрема, припинити підривну діяльність, окупацію Криму і відкликати війська від кордонів з Україною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини