RU

Росія порушує домовленості у Криму - командувач ВМС України

14.03.2014, 09:51
Росія порушує домовленості у Криму - командувач ВМС України - Фото
Сергій Гайдук
Всупереч досягнутим домовленостям між командуванням ВМС України та командуванням Чорноморського флоту збройних сил Російської Федерації, не припинені провокаційні дії відносно дислокованих у Криму військових формувань України. Нарощуються психологічний шантаж, погрози, спонукання до незаконних дій. Про це йдеться в заяві командувача ВМС України контр-адмірала Сергія Гайдука.

"10 березня спеціальними підрозділами збройних сил Росії штурмом захоплена українська військова частина в місті Бахчисарай. Нападниками застосовано автоматичну зброю в бік беззбройного особового складу частини. 12 березня під загрозою застосування зброї українські військовослужбовці принуждались до прийняття присяги народу Криму і переходу в неіснуючі збройні сили Криму", - йдеться в заяві, текст якої розміщений на сайті Міноборони України.

"В даний час при потуранні командування та військових підрозділів Росії здійснюється пограбування майна частини представниками незаконних збройних формувань. Подібні провокаційні дії мають місце і щодо багатьох інших військових формувань України в Криму, в тому числі охоронюваних штатними охоронними підрозділами зі зброєю. Розвиток подій за таким сценарієм вважаю неприйнятним. Відповідально заявляю, що Військово-Морські Сили України, як і раніше, неухильно дотримуються досягнутих домовленостей. Командування українського флоту контролює обстановку в частинах і підрозділах", - зазначив Гайдук.

"Я і мої підлеглі всіма можливими способами намагаються не допустити переростання провокацій у збройне протистояння. Вищими цінностями для нас є життя і здоров'я людей - цивільних і військових, України та Росії, а також мир і спокій на кримській землі. Настійно закликаю російських колег, керівників органів влади, правоохоронні структури і населення проявити витримку, мудрість і здоровий глузд, утриматися від дій, які можуть призвести до непоправних жертв. Досі нам разом вдавалося утримувати ситуацію під контролем. Перейти кордон зараз, допустити кровопролиття - рівноцінно злочини перед нашими народами. Упевнений, що шлях діалогу і переговорів на різних рівнях, рішуча відмова від провокаційних дій є єдино вірним в ситуації, що склалася", - заявив Гайдук.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини