RU

Росія починає процес денонсації угод з Україною щодо ЧФ РФ

28.03.2014, 14:42
Росія починає процес денонсації угод з Україною щодо ЧФ РФ - Фото
bb68ec5e3b7926ae55aea7b895fe7163.jpg
Росія починає процес денонсації низки двосторонніх російсько-українських документів, в тому числі угоди між РФ і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, а також про статус і умови перебування ЧФ РФ. Про це повідомив прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

"На нараді було прийнято рішення про початок процесу денонсації низки двосторонніх російсько-українських документів , а саме, угоди між РФ і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, підписаного в Києві 28 травня 1997 року; угоди між РФ і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаного в Києві 28 травня 1997 року", - сказав Пєсков, слова якого наводить ІТАР-ТАРС.

За словами Пєскова, також розпочато процес денонсації угоди про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом Чорноморського флоту і перебуванням ЧФ РФ на території України, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Харкові 21 квітня 2010 року.

Нагадаємо, раніше Пєсков заявив, що Росія скасовує знижку на газ, яку Київ отримав в 2010 році в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту в Криму. Ціна газу для України може зрости додатково на $100 за тисячу кубометрів, заявив учора в Брюсселі глава Міненерго країни Юрій Продан. За його словами, з 1 квітня вона точно виросте до $378-380 за тисячу кубометрів, "але є ризик, що ми, можливо, не отримаємо і $100, які повинні отримати, грунтуючись на договорі про базування Чорноморського флоту РФ в Україні".

21 квітня 2010 року в Харкові президент України Віктор Янукович і президент Росії Дмитро Медведєв в підписали Угоду між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Згідно нього, термін перебування Чорноморського флоту РФ в Севастополі продовжено з 2017 до 2042 року в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів. Така знижка склала $100 за тисячу кубометрів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини