RU

Росія перервала дипломатичні відносини з Україною - Чуркін

07.03.2014, 13:14
Росія перервала дипломатичні відносини з Україною - Чуркін - Фото
Віталій Чуркін (фото - un.org)
Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що політичні відносини його країни з Україною перервані, оскільки Москва не визнає легітимності нинішньої української влади. Про це повідомляє Центр новин ООН.

Чуркін висловив надію на те, що в Україні буде проведено незалежне розслідування подій, пов'язаних з убивством снайперами учасників протестів і поліцейських. У цьому зв'язку він привернув увагу до телефонної розмови голови МЗС Естонії з представником ЄС, в якому йшлося про те, що нібито снайпери були підіслані групою від опозиції. Говорячи про необхідність виконувати угоду від 21 лютого,  яка прописує шляхи врегулювання української кризи, посол Росії сказав, що ця угода передбачала проведення незалежного розслідування, і саме тому, за його словами, опозиція відмовилася його виконувати.

Чуркін висловив надію на те, що візити першого заступника Генерального секретаря ООН Яна Еліассона і помічника Генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича в Київ спонукають владу України провести швидке і незалежне розслідування порушень прав людини, у тому числі вбивств снайперами учасників протестів і поліцейських.

Відповідаючи на питання про референдум, Чуркін зазначив, що на голосування винесено два питання, одне з яких стосується приєднання Криму до Росії  а друге - збереження Криму у складі України з широкими повноваженнями, які були закріплені в конституції 1992 року. Постпред сказав, що таке рішення було прийнято парламентом Криму і у нього немає більше ніякої інформації.

Чуркін додав, що питання про референдум він може коментувати тільки як російський спостерігач. За його словами, після того як жителі Криму визначаться, Росія, якщо буде потрібно, буде вирішувати, які зробити дії.

Представник Росії в бесіді з журналістами висловив обурення заявою представника України при ООН про те , що представлені Росією , а точніше її попередником СРСР на Нюрнберзькому процесі звинувачення проти українських націоналістів були сфальсифіковані. Він нагадав про звірства в ході війни, сказавши, що до їх вчинення були причетні пособники фашистів з числа українських націоналістів, і що цей факт доведений.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини