RU

Росія переписала під себе угоду про асоціацію України з ЄС

10.09.2014, 11:46
Росія переписала під себе угоду про асоціацію України з ЄС - Фото
Фото: kremlin.ru
Росія представила Києву і Брюсселю список своїх вимог щодо зміни підписаної угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це пише ZN.UA, посилаючись на документ, підготовлений російською стороною.

Документ з довгою назвою "Пропозиції російської сторони щодо внесення поправок Угоди про асоціацію між ЄС і державами - членами ЄС з одного боку та Україною з іншого боку в цілях мінімізації ризиків, що виникають від вступу в силу зазначеної угоди" вмістився на 60 сторінках.

Аналіз документа свідчить, що Росія хоче виключити з взаємної лібералізації торгівлі України з ЄС (відмовитися від скасування або значного зменшення імпортних мит, - ред.) Ряд товарів - всього 2376 тарифних ліній з 11600, зазначених в Угоді про асоціацію. Тобто, Москва пропонує Києву і Брюсселю вилучити з їх вільної торгівлі більше 20% товарів. Список цих товарів займає 45 сторінок документа з 60.

Видання відзначає, що на попередніх консультаціях Україна, ЄС і РФ домовилися, що Росія представить свої зміни в текст угоди про асоціацію в трьох сферах. Однак Москва хоче більшого - запропоновані нею зміни мають торкнутися цілих п'ять напрямків, включаючи лібералізацію тарифів і енергетику (крім обумовлених раніше сфер з технічного регулювання; санітарним і фітосанітарним заходам (СФС); митному адмініструванню).

Що ж до кроків назустріч, то, як стверджують джерела, в Мінську росіянам було сказано (в усякому разі, в широкому колі), що українська сторона готова бути максимально гнучкою - там, де це можливо.

За інформацією видання, аж до останніх днів росіяни вперто наполягали на тому, що їх "стурбованості" можуть бути зняті виключно внесенням змін до тексту угоди - зрозуміло, до її ратифікації Верховною Радою.

Правда, за оцінками експертів, з якими ми консультувалися, для задоволення всіх пред'явлених російських "хотілок" потрібно одержання Єврокомісією нового мандата на переговори, а самі переговори "про внесення змін до УА" займуть приблизно роки два.

За інформацією видання, на найближчу п'ятницю, 12 вересня, намічена друга зустріч в Брюсселі на міністерському рівні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини