RU

Росія не збирається рятувати Україну "просто так"

02.12.2013, 10:11
Росія не збирається рятувати Україну
Ігор Шувалов (фото - ЕРА)
Україна, підписавши зобов'язання щодо Митного союзу, може отримати іншу ціну на газ, однак поки передчасно говорити про її готовність утворити з Росією єдину митну територію, вважає перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

"В Україні зараз важка ситуація, і там зараз потрібно займатися розвитком виробництва, їм потрібен недорогий ресурс, щоб запустити підприємства і продати вироблену продукцію. Думаю, що ніхто, крім Росії, не зможе так швидко надати Україні потрібні ресурси і в такому обсязі", - зазначив Шувалов в інтерв'ю Bloomberg. На його думку, наприклад, домовленість по газу відразу б вирішила величезну проблему для України.

"Ми також можемо надати позику. Але просто так допомагати без будь-яких зобов'язань з їхнього боку - не будемо. Ми не можемо просто так рятувати Україну: вони повинні прийти до нас з якоюсь конкретною і аргументованою повісткою", - вважає перший віце-прем'єр.

"Звичайно, Україна розуміє, що, підписавши зобов'язання щодо Митного союзу, може отримати іншу ціну на газ, інші умови за зобов'язаннями і митами", - додав Шувалов.

Однак приєднання України до Митного союзу можливо в майбутньому не відразу, зазначив Шувалов. "З точки зору технологій і готовності України утворити з нами на даний момент єдину митну територію, говорити про це зараз передчасно", - вважає він.

Нагадаємо, уряд України раніше призупинив підготовку України до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Кабінет міністрів пояснює своє рішення відчутним зниженням товарообігу зі своїми основними партнерами - Росією та СНД, складною ситуацією в економіці і витратами, які Київ ще може понести від укладення асоціації.

Джерело: ПРАЙМ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини