RU

Росія не прагне до миру в Донбасі - Кучма

30.03.2015, 17:56
Росія не прагне до миру в Донбасі - Кучма - Фото
Леонід Кучма
РФ не демонструє бажання до встановлення миру в окупованому проросійськими бойовиками Донбасі. Про це в інтерв'ю центральному китайському телеканалу CCTV заявив другий президент України Леонід Кучма, передає його прес-служба.

"Головна складність одна і залежить тільки від однієї сторони - не від України, немає від так званих ДНР і ЛНР, що не від світової спільноти, а від російської сторони. Бути чи не бути миру в Україні - це все вирішується в Кремлі. Сьогодні я часто кажу, що все залежить від Бога, але Бог далеко, і не всі визнають його існування, ніяк до нього не допросишся, - і від пана Путіна. Тому все залежить від того, як Москва буде далі дивитися на розвиток подій в Україні. Поки ми не бачимо, щоб вона хотіла світу тут", - сказав він.

За словами Кучми, висунуті сьогодні Києву умови є неприйнятними. "Ми не хочемо сьогодні мати поруч ще одне вогнище напруженості за прикладом того ж Придністров'я, Абхазії чи Південної Осетії. Все питання в тому, що і у Європейського союзу, і у тих лідерів, які дали згоду на підписання документа у Мінську - я маю на увазі пані Меркель і пана Олланда - ніяких сумнівів в цьому плані немає. Вони сьогодні виступають за таке мирне вирішення проблеми", - зазначив екс-президент.

На його думку, єдина можливість припинити війну на сході України - "це щоб світова спільнота вимагала від російської сторони чіткого виконання цих домовленостей".

"У тому числі, і Китайська Народна Республіка, тому що КНР підписала Будапештський меморандум про надання гарантій безпеки України. І, на превеликий жаль, китайська сторона поки, скажімо так, обходить цю проблему", - підкреслив він.

Кучма також висловив упевненість, що проведення виборів на окупованих територіях Донбасу повинно передувати повне відведення військ і озброєнь, щоб забезпечити безпеку спостерігачам.

"Якщо сьогодні оголосити вибори в Донбасі, а вони повинні пройти за участю спостерігачів всіх міжнародних організацій, хто поїде туди в якості спостерігачів? Хто дасть гарантії безпеки цим спостерігачам? Ніхто. Тому повинен бути встановлений твердий мир, і відповідно до Мінських протоколів повинні бути виведені всі війська іноземні, в тому числі, і найманці. Повинні бути відведені важкі види озброєння, і тільки потім треба проводити такі вибори. А сьогодні це просто гасла", - додав він.

Як відомо, Леонід Кучма представляв Україну в контактній групі з припинення війни в Донбасі.

Читайте також: Росія не хоче участі США в переговорах по Донбасу - Кучма

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини