RU

Росія не пошкодує коштів на мовний закон в Україні

27.08.2012, 17:55
Росія не пошкодує коштів на мовний закон в Україні - Фото
Михайло Зурабов

Російська Федерація готова надавати допомогу українським освітнім установам для максимального використання потенціалу прийнятого закону "Про засади державної мовної політики". Про це заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов в ході серпневої педради "Україна-Росія: Відкритий діалог".

"У Росії усвідомлюють стан освіти в Україні, розуміють ті виклики, з якими найближчим часом доведеться зіткнутися в окремих регіонах України в освітньому процесі. І це не буде пасивна позиція, це буде найактивніша зацікавлена ​​позиція", - сказав Зурабов, слова якого наводить Інтерфакс-Україна.

За словами Зурабова, мова йде не тільки про надання допомоги у перепідготовці фахівців, постачанні необхідними методиками, а й про передачу досвіду з реалізації сучасних підходів, які вже виправдали себе в російській освіті, зокрема, використанні новітніх технічних засобів і організації інтерактивного навчання.

Посол зазначив, що, у зв'язку з прийняттям нового "мовного" закону, викладання російською мовою низки предметів стане частиною освітнього процесу в Україні. "У цьому зв'язку масштаби нашої допомоги будуть непорівнянні з тими, які реалізує Російська Федерація в інших країнах. Йдеться про те, щоб допомогти українській школі вивести на необхідний рівень викладання тих предметів, які будуть вестися російською мовою, і ми не обмежуємо таку допомогу в фінансах", - наголосив він.

При цьому посол Росії заявив, що дана допомога надаватиметься в рамках абсолютно зрозумілих і взаємоузгоджених планів, і такого роду діяльність повинна бути чітко регламентована. "Ми будемо суворо слідувати духу і букві українського законодавства, і подібні дії будуть запропоновані українській стороні тільки в тому випадку, якщо подібна допомога буде запитана", - сказав Зурабов.

Нагадаємо, Верховна Рада України на початку липня 248 голосами прийняла закон про засади державної мовної політики. Документ передбачає значне розширення сфер вживання російської мови.

Досьє на Михайла Зурабова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини