RU

Росія не підтвердила затримання українських громадян

09.04.2014, 16:25
Росія не підтвердила затримання українських громадян - Фото
Євген Перебийніс
Росія досі не підтвердила затримання 25 українських громадян у квітні і шести - у березні поточного року. Про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Перебийніс зазначив, що у зв'язку з поширенням 3 квітня в російських ЗМІ інформації про затримання на території Російської Федерації 25 громадян України за підозрою в підготовці диверсійних актів, МЗС України і посольство України в РФ направили російській стороні кілька офіційних нот, в яких висловили стурбованість ситуацією і прохання надати офіційні дані, відповідно до статті 13 консульської конвенції між Україною і РФ. МЗС просив підтвердити сам факт, причини та місце затримання, а також місцеперебування українських громадян.

Того ж дня в МЗС України надійшла інформація про те, що 19 березня в Казані органи міграційної служби РФ затримали шість громадян України за підозрою в незаконній підприємницькій діяльності. "За наявними даними, зазначених громадян без пояснення причин продовжували утримувати в спецприймальнику федеральної міграційної служби РФ", - сказав він.

Генеральне консульство України в Нижньому Новгороді, до зони відповідальності якого відноситься Казань, 5 квітня направило російській стороні ноту з вимогою надати інформацію про підстави затримання та утримання в місцях обмеження свободи громадян України.

Україна нагадує російській стороні про необхідність виконувати зобов'язання щодо забезпечення своєчасного інформування про факти затримання українських громадян. "Ми стурбовані відсутністю реакції російської сторони на відповідні звернення української сторони", - сказав він.

Перебийніс додав, що станом на сьогодні, незважаючи на вжиті заходи, отримати офіційну інформацію від Росії за цими фактами не вдалося. Такі дії російських компетентних органів і зовнішньополітичного відомства МЗС України розцінює як свідоме порушення російською стороною міжнародно-правових зобов'язань, зокрема, положення консульської конвенції.

Нагадаємо, 3 квітня російський телеканал НТВ  повідомив, що російські спецслужби затримали 25 громадян України за підозрою в підготовці диверсій в Росії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини