RU

Росія не отримає компенсації за Харківськими угодами - Мін'юст

24.03.2014, 16:56
Росія не отримає компенсації за Харківськими угодами - Мін'юст - Фото
Російські інтервенти в Криму (фото-ЕРА)
Російська сторона не може претендувати на будь-які компенсації за харківським угодами, оскільки сама порушила угоду з Україною. Про це заявив на брифінгу міністр юстиції України Павло Петренко, коментуючи інформацію про те, що Росія в односторонньому порядку ініціює денонсацію Харківських угод, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Таку заяву Петренко назвав політичною спекуляцією. "З правової точки зору, на сьогоднішній день російська сторона порушила угоду про перебування Чорноморського флоту на території України", - сказав він. Петренко нагадав, що Харківські угоди є доповненням до угоди про базування ЧФ РФ на території України від 1997 року.

"Відповідно до цієї угоди, Російська Федерація визнавала Крим як територію України, брала на себе зобов'язання по режиму перебування свого військового контингенту на території України. Російська сторона брала на себе фінансові зобов'язання з оплати і компенсації Україні витрат, пов'язаних з перебуванням там російського флоту ", - сказав міністр.

Петренко зазначив, що заяви прем'єр-міністра РФ про денонсацію харківських угод в односторонньому порядку і фінансові претензії до України є політично некоректними і юридично нікчемними. Він підкреслив, що російська сторона не має права на компенсації, оскільки сама порушила раніше підписані угоди . "Більше того, ми угоду про перебування російського флоту на території України будемо використовувати як один з доказів порушення російською стороною територіальної цілісності України, і будемо вимагати компенсації з російської сторони збитків, пов'язаних з незаконними діями їх військового контингенту на території України", - додав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини