Росія може бути виключена з Ради Європи - глава ЄСПЛ

29.01.2016, 13:17
Росія може бути виключена з Ради Європи - глава ЄСПЛ - Фото
Гвідо Раймонді (фото - EPA)
Відмова країни від виконання всіх без винятку рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) призведе до виходу країни зі складу Ради Європи. Про це заявив у Страсбурзі голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді, повідомляє Європейська правда.

Він нагадав, що статутні документи Ради Європи вимагають обов'язкового виконання рішень ЄСПЛ, і винятки з цього правила не передбачені.

Зокрема, обов'язковість рішень зафіксована в ст. 46 Європейської конвенції з прав людини.

"Треба розрізняти: бувають складності у виконанні, а бувають відмови. І останні випадки - досить рідкісні, їх можна порахувати на пальцях. Але не можна недооцінювати їх", - зазначив Раймонді.

Російська Федерація заявила про намір відмовитися від виконання ряду рішень Страсбурзького суду. У РФ планують наділити Конституційний суд правом вибирати, які рішення ЄСПЛ не виконуватимуться. Відмова виконувати окреме рішення (про право голосу засуджених) раніше звучала також від Британії, але, врешті-решт, в Лондоні заявили, що шукають шлях виконати його.

Раймонді вважає, що за офіційною відмовою від виконання повинен послідувати вихід країни зі складу Ради Європи.

"Логіка така: або ви виконуєте статтю 46, або ні. І якщо ні, якщо ваша національна система не сприймає рішень Суду (з прав людини) - то, врешті-решт, ви не можете залишатися в цій організації. Ви не можете залишатися в системі, якщо ви заперечуєте обов'язковість рішення ЄСПЛ", - підкреслив він.

Нагадаємо, Державна Дума РФ на засіданні 1 грудня прийняла в першому читанні законопроект, що дає Конституційному суду право визнавати неможливим виконання в країні рішень міжнародних судів, якщо вони порушують верховенство конституції.

У лютому 2015 року ЄСПЛ подав запит уряду РФ у справі українки, але не підтримав клопотання щодо застосування проміжних заходів з метою звільнення її з-під варти.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников