RU

Росія має намір вийти з угоди по кримінальному суду в Гаазі

16.11.2016, 14:13
Росія має намір вийти з угоди по кримінальному суду в Гаазі - Фото
Фото: ЕРА

Президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про намір Росії вийти з Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Розпорядження Путіна від 16 листопада опубліковано на інтернет-порталі правової інформації РФ.

Президент РФ видав указ про вихід Росії з угоди по Міжнародному кримінальному суду і доручив відповідним органам країни-агресора повідомити про це генсека ООН

Росія має намір вийти з угоди по кримінальному суду в Гаазі

Вчора, 15 листопада, було оприлюднено звіт попереднього розслідування прокурора Гаазького трибуналу, в якому ситуацію в окупованому Криму було визнано як міжнародний військовий конфлікт між Україною і країною-агресором Росією.

Відповідно до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду, збройний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю за умови, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави. МКС прийняв рішення продовжити збір доказів з даного питання в наступному році.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) - перший постійний міжнародний орган кримінальної юстиції, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, військові злочини, злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, який був прийнятий також за участю РФ на Дипломатичній конференції повноважних представників під егідою ООН 17 липня 1998 року в Римі. Офіційно розпочав свою роботу з 1 липня 2002 року. Місцем перебування є Гаага, проте за бажанням суду засідання можуть проходити в будь-якому іншому місці.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини