RU

Росія хоче ввести в Україну миротворців для "самооборони" - МЗС

25.04.2014, 16:14
Росія хоче ввести в Україну миротворців для
a0d1ebe51e590208bde582d7dd146eb4.jpg
Росія заявляє про можливість введення миротворчого контингенту в Україну під виглядом "самооборони", використовуючи статтю статуту ООН про самооборону. Про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що на відповідні міжнародно правові підстави послався постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін. "Він послався на статтю 51 статуту ООН, яку, за його словами, Російська Федерація задіяла під час конфлікту на Кавказі в 2008 році. Стаття 51 статуту ООН говорить, що країни-члени ООН мають невід'ємне право на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбувається збройний напад на члена організації, до тих пір, поки Рада безпеки ООН не ухвалить рішень, необхідних для підтримки миру і безпеки", - пояснив Перебийніс. Він також зазначив, що, відповідно до цієї статті, заходи по самообороні не повинні зачіпати повноважень Ради безпеки ООН.

Перебийніс наголосив, що саме Рада безпеки ООН має в своєму розпорядженні виключною компетенцією приймати рішення про санкціонування миротворчих операцій. "Тобто, ми знову маємо справу або з непрофесіоналізмом російського постпреда, або з черговою усвідомленою підміною понять Російською Федерацією", - сказав він. Перебийніс назвав верхом цинізму спробу РФ послатися на положення про самооборону в ситуації, коли Російська Федерація виступає в ролі агресора, окупувавши Автономну Республіку Крим і грубо втручаючись у внутрішні справи України, дестабілізуючи ситуацію в її східних областях.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини