RU

Росія готує чергове вторгнення конвою Путіна

09.12.2014, 16:00
Росія готує чергове вторгнення конвою Путіна - Фото
Фото: ЕРА
Україна отримала від міністерства закордонних справ Російської Федерації ноту про те, що 12 грудня на територію Донецької та Луганської областей увійде черговий, дев'ятий, "гуманітарний конвой". Про це сьогодні на брифінгу повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

"Отримали чергову ноту від міністерства закордонних справ Російської Федерації, якою вони нас інформують, що Росія збирається 12 грудня здійснити доставку чергового "гуманітарного конвою" населенню Донецької та Луганської областей, яке постраждало в результаті діяльності терористичних організацій ДНР і ЛНР. Ми взяли до уваги цю інформацію і відповідним чином, як завжди, інформуємо російську сторону про те, за яких умов і яким чином така "гуманітарна допомога" може бути поставлена. Власне, російська сторона про це прекрасно знає - таку інформацію ми їй надаємо постійно", - сказав Перебийніс, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

МЗС України очікує, що російська сторона буде неухильно дотримуватися українського законодавства та умов, раніше узгоджених України, РФ і Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Мова йде про необхідність узгодження російською стороною і Червоним Хрестом вмісту вантажу, його доставки і поширення представниками МКЧХ, а також здійснення контролю з боку митних та прикордонних служб України.

"Такий алгоритм повністю відповідає вимогам українського законодавства, нормам міжнародного права і міжнародної практики", - сказав Перебийніс.

Уточнюючи на прохання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи надсилає Росія такі ноти при відправці кожного "гумконвоя", Перебийніс зазначив, що кілька разів таких повідомлень не було. "Не пам'ятаю точно, але десь про п'ятий-шостий конвой нас не сповіщали. Що стосується всіх інших нот, то Росія все одно не виконує наші рекомендації", - сказав він.

9 грудня російські ЗМІ повідомили, що з підмосковного Ногінська в Ростовську область висунулася колона автомобілів МНС Росії з вантажем. У її складі близько 40 машин.

Нагадаємо, всього український кордон перетнуло вже сім автоколон, які, за твердженням Росії, доставляють в Донбас "гуманітарну допомогу". Конвої в'їжджали без дозволу української сторони і без супроводу представників Червоного Хреста. Відправку восьмого "гумконвоя" російська сторона також не погоджувала з Україною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини