Росія готова здійснити агресію проти України - МЗС

24.04.2014, 11:10
Росія готова здійснити агресію проти України - МЗС - Фото
420bc7eb1756d3c9bbd7a4f281e5054b.jpg

У Міністерстві закордонних справ України побоюються, що російських військ на кордоні стане ще більше

МЗС України розцінює вчорашню заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова як готовність російської сторони здійснити агресію проти України. Про це сказано в коментарі МЗС щодо висловлювань Лаврова в інтерв'ю російському телеканалу Russia Today.

"На тлі кроків, які здійснюються в Україні з метою добросовісної і повної імплементації женевських домовленостей, абсолютним дисонансом стали висловлені 23 квітня міністром закордонних справ РФ Лавровим в інтерв'ю російському телеканалу Russia Today загрози застосування російських збройних сил у відповідь на законне здійснення в Україні заходів по боротьбі з терористичними і сепаратистськими проявами", - зазначили у відомстві.

"Згадані висловлювання розцінюємо, як готовність російської сторони здійснити агресію проти України, а також продовжити з цією метою концентрацію російських військ поблизу державного кордону України", - наголосили в МЗС.

У міністерстві зауважили, що використання у згаданому інтерв'ю припущень щодо можливості атаки з боку України на інтереси Росії і росіян, напади на громадян Росії "виглядає кричуще необгрунтованим на тлі тих зусиль, які докладає Україна для деескалації конфлікту і вирішення його мирним шляхом".

Антитерористична операція, яка зараз здійснюється, повністю відповідає чинному законодавству України і взятим українською стороною міжнародним зобов'язанням і спрямована на захист жителів східних регіонів України від терористичних та інших протизаконних дій, а також припинення насильства.

Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію неухильно дотримуватися норм міжнародного права, зокрема, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, напередодні Лавров попередив, що якщо інтереси російських громадян будуть порушені, Москва на це відповість. "Росія ніколи не заперечувала, що направила на російсько-український кордон додаткові війська. Це нормально, тому що армія повинна відчувати себе підготовленою", - сказав глава МЗС Росії. Він також сказав, що якщо на Росію нападуть, "ми будемо відповідати". "Якщо інтереси російських громадян будуть прямо порушені, я не бачу іншого виходу, окрім як відповісти відповідно до норм міжнародного законодавства", - зазначив Лавров.

Сьогодні
президент США Барак Обама заявил, що на Росію можуть бути найближчим часом накладені нові санкції, якщо вона не виконає умов женевської угоди.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery