RU

Росія готова здійснити агресію проти України - МЗС

24.04.2014, 11:10
Росія готова здійснити агресію проти України - МЗС - Фото
420bc7eb1756d3c9bbd7a4f281e5054b.jpg

МЗС України розцінює вчорашню заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова як готовність російської сторони здійснити агресію проти України. Про це сказано в коментарі МЗС щодо висловлювань Лаврова в інтерв'ю російському телеканалу Russia Today.

"На тлі кроків, які здійснюються в Україні з метою добросовісної і повної імплементації женевських домовленостей, абсолютним дисонансом стали висловлені 23 квітня міністром закордонних справ РФ Лавровим в інтерв'ю російському телеканалу Russia Today загрози застосування російських збройних сил у відповідь на законне здійснення в Україні заходів по боротьбі з терористичними і сепаратистськими проявами", - зазначили у відомстві.

"Згадані висловлювання розцінюємо, як готовність російської сторони здійснити агресію проти України, а також продовжити з цією метою концентрацію російських військ поблизу державного кордону України", - наголосили в МЗС.

У міністерстві зауважили, що використання у згаданому інтерв'ю припущень щодо можливості атаки з боку України на інтереси Росії і росіян, напади на громадян Росії "виглядає кричуще необгрунтованим на тлі тих зусиль, які докладає Україна для деескалації конфлікту і вирішення його мирним шляхом".

Антитерористична операція, яка зараз здійснюється, повністю відповідає чинному законодавству України і взятим українською стороною міжнародним зобов'язанням і спрямована на захист жителів східних регіонів України від терористичних та інших протизаконних дій, а також припинення насильства.

Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію неухильно дотримуватися норм міжнародного права, зокрема, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, напередодні Лавров попередив, що якщо інтереси російських громадян будуть порушені, Москва на це відповість. "Росія ніколи не заперечувала, що направила на російсько-український кордон додаткові війська. Це нормально, тому що армія повинна відчувати себе підготовленою", - сказав глава МЗС Росії. Він також сказав, що якщо на Росію нападуть, "ми будемо відповідати". "Якщо інтереси російських громадян будуть прямо порушені, я не бачу іншого виходу, окрім як відповісти відповідно до норм міжнародного законодавства", - зазначив Лавров.

Сьогодні
президент США Барак Обама заявил, що на Росію можуть бути найближчим часом накладені нові санкції, якщо вона не виконає умов женевської угоди.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини