RU

Росія ігнорує вимогу України відпустити рибалку, який вижив

13.08.2013, 12:57
Росія ігнорує вимогу України відпустити рибалку, який вижив  - Фото
Олена Лукаш
Росія не відповіла міністру юстиції України Олені Лукаш на лист з вимогою відпустити затриманого українського рибалку Олександра Федоровича, який був затриманий в нейтральних водах у Азоовском морі.

У коментарі журналістам міністр Лукаш зазначила, що Росія не відповіла на лист. "Не було відповіді ніякої", - сказала Лукаш, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, інцидент в Азовському морі стався 17 липня. Українське рибальське судно протаранило російський прикордонний баркас, в результаті чого загинули чотири українці. Єдиний, хто вижив - Олександр Федорович - потрапив під кримінальну справу в РФ. 19 липня він був прооперований. Вижив рибалка заявив, що російські прикордонники спершу стріляли в судно, а потім свідомо пішли на таран.

Федоровичу в Росії офіційно пред'явили звинувачення  за статтею "незаконне добування водних біологічних ресурсів". Якщо його визнають винним, Федоровичу загрожує до двох років позбавлення волі.

8 серпня Міністерство закордонних справ України закликало  відпустити затриманого.

9 серпня міністр Лукаш нагадала російській стороні, що між Україною і Росією не укладено угоду про делімітацію морського кордону Азовського моря із зазначенням координат її проходження. Виняткова економічна зона і континентальний шельф РФ в Азовському морі також не визначені, оскільки відсутні українсько-російські договори розмежування сфер економічного впливу країн в Азовському морі.

У зв'язку з цим, стверджує Київ, інцидент з рибалками необхідно розглядати як виниклий не в межах територіального моря РФ і адміністративних межах прикордонного контролю Росії. "Як наслідок, факти здійснення кримінально караного вчинку на території РФ відсутні", - зазначає український міністр.

Досьє на Олену Лукаш
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини