Росія дасть відповідь по українським політв'язням через місяць

11.03.2016, 11:56
Росія дасть відповідь по українським політв'язням через місяць - Фото
Олег Сенцов і Олександр Кольченко (фото - ua.krymr.com)

Україна зажадала від Росії видати чотирьох політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва

Росія протягом 30 днів розгляне звернення від України про передачу чотирьох політв'язнів, в тому числі режисера  Олега Сєнцова. Про це повідомляє  ТАРС з посиланням на міністерство юстиції РФ.

Крім Сєнцова, Україна також зажадала видати Олександра Кольченка, Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва. Вироки всім чотирьом політв'язням вступили в силу.

У російському відомстві повідомили, що Росія і Україна розглядають клопотання про передання 13 росіян, засуджених українськими судами до позбавлення волі для відбування покарання в Росії.

Відзначається, що питання передачі засуджених між Росією і Україною регулюються Конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року і Кримінально-процесуальним кодексом РФ.

"На підставі звернень, що надійшли Мін'юст витребує з ФСВП (Федеральна служба виконання покарань, - ред.) необхідні українській стороні документи щодо зазначених засуджених, передбачені названою конвенцією", - повідомили в МЗС Росії.

Після перевірки документи будуть направлені Україні для розгляду по суті.

"При отриманні з Міністерства юстиції України необхідних документів, в тому числі судового рішення про визнання та виконання на території України вироку російського суду, Мін'юст РФ направить їх у ФСВП для внесення подання до суду в порядку, передбаченому КПК", - повідомили у відомстві.

Остаточне рішення про передачу політв'язнів буде прийматися в судовому порядку.

"Рішення суду, що вступило в силу, Мін'юстом Росії направляється до Мін'юсту України в якості підстави для передачі засудженого в Росії громадянина цієї держави з проханням дати доручення компетентним органам зазначеної держави узгодити питання фактичної передачі засудженого зі ФСВП", - додали в Мін'юсті РФ.

Напередодні міністр юстиції Павло Петренко повідоми, що Україна зажадала від Росії видати чотирьох політв'язнів - Сенцова, Кольченка, Солошенка і Афанасьєва.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив українського режисера Олега Сенцова, насильно вивезеного до Росії, до 20 років суворого режиму. Іншому фігуранту справи, Олександру Кольченку, дали десять років суворого режиму.

У жовтні 2015 року з обвинуваченням у шпигунстві російський суд засудив до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму 73-річного громадянина України, колишнього генерального директора полтавського держпідприємства Знамя Юрія Солошенка.

У грудні 2015 року Московський міський суд засудив до 7 років позбавлення волі кримчанина Геннадія Афанасьєва, затриманого російськими спецслужбами в травні разом з режисером Олегом Сенцовим за звинуваченням в сфабрикованій справі "про підготовку терактів".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии