RU

Росія більше не стратегічний партнер ЄС - резолюція ЄП

10.06.2015, 16:03
Росія більше не стратегічний партнер ЄС - резолюція ЄП - Фото
adebf6a114812d6ad7b4457b65f435bb.jpg
При нинішніх діях Росії Європейський Союз не може розглядати можливості відновлення з нею нормальних відносин, а змушений "якомога швидше розробити терміновий план протистояння політиці агресії і розколів, яку веде Росія". Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європейського парламенту.

На пленарному засіданні з 698 парламентаріїв резолюцію підтримали 494 депутата, 135 - були проти, ще 69 утрималися, передає українська редакція Радіо Свобода.

Крім того, в резолюції євродепутати закликають створити "всеосяжну стратегію майбутніх відносин з Росією та східноєвропейськими партнерами ЄС".

"На тлі подій на Кримському півострові і на сході України Росія більше не може вважатися стратегічним партнером Європейського союзу", - йдеться в документі.

Також цей документ про стан відносин ЄС і Росії рекомендує Європейській співдружності переглянути відносини з Москвою, протидіяти російській дезинформаційній кампанії та пропаганді і підтримувати громадянське суспільство Росії, незалежну російськомовну пресу, діючу на території Євросоюзу і за його межами.

Аргументами для критичного перегляду відносин з Росією автор резолюції, литовський депутат Габріелюс Ландсбергіс називає "пряму і непряму роль Росії у збройному конфлікті в Україні", порушення української територіальної цілісності, незаконну анексію Криму, політичну та економічну дестабілізацію країн-сусідів ЄС".

Це, як заявляють євродепутати, є "свідомим порушенням принципів демократії, основних цінностей правової держави і міжнародних законів".

У цьому контексті Євросоюзу, на їхню думку, потрібно якомога швидше прийняти план "термінового непримусового втручання, щоб протистояти політиці агресії і розділення, яку проводить Росія".

У резолюції також наголошується, що "Росія відкрито протиставляє себе демократичному міжнародному співтовариству і його правопорядку, зокрема, намагаючись силою перекроїти європейські кордони".

Документ також вказує на занепокоєння Європейського парламенту "нагнітанням атмосфери ненависті щодо представників опозиції, правозахисників, національних меншин, сусідніх держав, погіршенням становища в галузі прав людини та верховенства права в Росії".

Нинішня резолюція Європейського парламенту прийнята на тлі погіршення відносин ЄС і Росії через незаконну анексію Криму і ролі Москви у конфлікті в Донбасі. Черговим кроком в ускладненні відносин ЄС з Москвою стало недавнє оприлюднення списку 89 представників європейської співдружності, яким Кремль заборонив в'їзд на територію Росії. Майже три десятки фігурантів цього "чорного списку" складають нинішні або колишні члени Європейського парламенту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини