RU

Росію викрили в пропаганді проти України

08.09.2011, 14:11

Російська Федерація запустила пропагандистську машину на своєму телебаченні, спрямовану проти України. Одна з цілей - дестабілізація ситуації, в тому числі в Криму. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи можливість газової війни між Києвом і Москвою.

"Я думаю, що газова війна між Києвом і Москвою - це один з варіантів, який я не виключаю. Але в інтересах сторін домовитися, а не воювати. Якщо Янукович займе принципову позицію, то шанси на такий вихід більше, тому що Росія не займає гнучкої позиції. І тут важливо розуміти, що те, що сталося у нас у відносинах з Росією, пов'язано не з Ющенком, Януковичем або Тимошенко, а пов'язано з курсом РФ", - наголосив політолог.

Відповідаючи на питання про те, які аргументи Україна представить в міжнародному суді, якщо переговори не принесуть результату, політолог зазначив, що таким аргументом може стати те, що російсько-український газовий договір був нав'язаний Києву, був прийнятий під тиском. "Міжнародне право передбачає таку можливість", - зазначив Гарань.

"Але щоб йти на всі ці варіанти, Януковичу треба мати міцний тил - Європу і суспільство в Україні. Всередині країни у нього такого тилу точно немає, а що стосується ЄС, то він, думаю, готовий підтримати Україну. Але питання в тому, що те, що відбувається в Україні, перешкоджає більш активній позиції Європи", - сказав експерт.

Крім того, з його слів, РФ веде проти України інформаційну війну. "Вона грає на руку розколу в Україні, дестабілізації ситуації, наприклад, в Криму", - вважає політолог.

Олексій Гарань: біографія, новини>>>
Українсько-російські відносини: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини