RU

Росія відмовляється від послуг України у виробництві ракет

17.06.2008, 09:54

Російська влада вирішила відмовитися від послуг українських постачальників двигунів для крилатих ракет. Про це повідомив гендиректор державного НДІ авіаційних матеріалів Євген Каблов.

"Володимир Володимирович (Путін - ред.) поставив задачу замінити двигуни в крилатих ракетах, щоб уникнути залежності від України", - сказав Є. Каблов, представляючи продукцію НДІ урядовим чиновникам. Інших подробиць з цього приводу він не повідомив, - передає "Reuters".

Раніше Віце-прем'єр уряду РФ Сергій Іванов погрожував Україні розривом зв'язків у військово-промисловому комплексі у випадку вступу її до НАТО, а також візовими обмеженнями.

Найбільший український виробник авіаційних і вертолітних моторів компанія "Мотор Січ" виробляє двигуни для крилатих ракет Х-35, Х-55 та Х- 59, що перебувають на озброєнні у Росії. НДІ авіаційних матеріалів називає" Мотор Січ" одним із своїх основних партнерів у зовнішньоекономічній діяльності. Раніше повідомлялося, що "Мотор Січ" планує створити у Росії підприємство із ремонту двигунів, що встановлюються на певні типи крилатих ракет.

Москва вважає, що прагнення Києва - а також Тбілісі - до членства в Північноатлантичному військовому альянсі спричинить загрози для російської безпеки. НАТО вітає прагнення України до блоку, однак не обіцяє конкретних термінів. У понеділок до української столиці прибув Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер. Український Президент Віктор Ющенко на спільній з Я. Схеффером прес-конференції повторив свою тезу про те, що питання щодо членство в Альянсі повинно вирішуватися на референдумі.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини