RU

Росія: світ вважає, що Тимошенко посадили по політичних мотивах

11.10.2011, 16:04
Росія: світ вважає, що Тимошенко посадили по політичних мотивах - Фото
4a5adc3882019e7bba5a7d46c0a720df.jpg

Росія: світ вважає, що Тимошенко посадили по політичних мотивах

Міністерство закордонних справ Росії заявляє, що судовий процес над Юлією Тимошенко сприймається в світі, як ініційований виключно по політичних мотивах, а також говорить про "очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії". Про це сказано в заяві МЗС РФ щодо сьогоднішнього рішення суду засудити Тимошенко до семи років в'язниці.

У відомстві наголосили, що російська сторона поважає суверенітет української держави і незалежність судової системи України. "Разом з тим не можна не брати до уваги той факт, що керівництво багатьох держав і світова громадськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований виключно по політичних мотивах. Звинувачуючи Ю.В.Тимошенко в перевищенні влади при укладенні контракту на поставку російського газу в 2009 році, Печерський суд проігнорував переконливі свідчення того, що згадані газові домовленості були оформлені відповідно до законодавства Росії і України і норм міжнародного права", - сказано в повідомленні.

"Не можемо в зв'язку з цим не відмітити і очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії. По суті справи Ю.В.Тимошенко судили за діючі і ніким не відмінені юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ Газпром і НАК Нафтогаз України", - впевнені в МЗС.

У Росії твердо налаштовані на розвиток і поглиблення всебічного партнерства з Україною, в тому числі на пошук взаємоприйнятних рішень в газовій сфері, як про це домовилися керівники двох держав в Завідово 24 вересня 2011 року. "Щиро сподіваємося на те, що руху в цьому напрямі не зашкодять спроби в односторонньому порядку вивести ситуацію з узгодженого правового поля. Договори повинні виконуватися", - резюмували в МЗС РФ.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра Юлію Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років. Такий вирок зачитав суддя Родіон Кірєєв.

Україно-російські відносини: всі новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини