RU

Росія розсекретила документи про "нелюдів націоналістів-бандерівців"

24.06.2008, 15:05

Сьогодні на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ РФ було розміщено документальний матеріал "Діяльність ОУН-УПА (Частина 2)", підготований на базі нових розсекречених документів Центрального архіву ФСБ Росії.

В матеріалах містяться доповідні записки і політичні доноси про діяльність ОУН-УПА в роки Великої Вітчизняної війни.

Серед іншого, в матеріалах йдеться: "Бандити, прикриваючись формою військ Червоної Армії і наших органів, часто з орденами і медалями Радянського Союзу, групами з'являються в селах і, під виглядом офіцерів і бійців Червоної Армії або співробітників НКВС-НКДБ, проводять свою терористичну та іншу підривну діяльність, знищують низовий радянсько-партійний актив, офіційних працівників наших органів, агентурно-інформаційну мережу і членів їхніх сімей... Перебуваючи під постійним страхом впровадження нашої агентури в ОУН-УПА, СБ вдається до вбивства усіх осіб, що викликаються з яких-небудь причин до органів НКДБ і НКВС. Сім'ї запідозрених в зв'язках з нами, як правило, також знищуються СБ".

У одному з політдоносів розказується: "У районах розміщення військ Армії останнім часом відмічається значна активізація дій бандерівських банд. Бандити озброєні карабінами, гвинтівками, автоматами, кулеметами. Крім того, мають вибухові речовини і гранати. Бандерівці діють групами, нападають на військовослужбовців, підводи і автомашини".

У акті під назвою "Нелюди. Геноцид поляків" викладено таку інформацію: "Направляю Вам акт про звірства українських націоналістів-бандерівців, вчинені над мирними Радянськими громадянами польської і української національності, полоненими червоноармійцями в селі Могильниці Буданівського району Тернопільської області". "Складено акт щодо того, що 25 квітня 1944 року в лісі поблизу села Могильниці виявлено 4 ями з 34-ма людськими трупами, 2 ями з 12 людськими трупами знайдено в самому селі, одну яму з 11 людськими трупами виявлено на кінському кладовищі і одну яму з 38 людськими трупами в лісі села Могильниці. У всіх ямах знайшли до 100 трупів чоловіків, жінок і дітей, закатованих мешканців с.Могильниці та його околиць а також полонені червоноармійці", - сказано в акті.

Раніше, 29 травня 2008 року на сайті російського МЗС було опубліковано подібний матеріал під назвою "Діяльність ОУН-УПА".

Пропонуємо обговорити цю тему на Політфорумі ЛІГА.net>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини