RU

Росія побачила в діях України "практику радянського режиму"

15.09.2011, 13:36
Росія побачила в діях України
ace12f37e2fdc43c598dba9b06100d20.jpg

Росія побачила в діях України "практику радянського режиму"

Посольство Росії в Україні висловлює "серйозні сумніви в правовій ясності питання" відносно депортації з території України колишнього президента Автономної Республіки Крим Юрія Мєшкова і лідера козачої організації "Соболь" Віталія Храмова.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі посольства РФ, російська сторона зазначає: "У липні цього року посольство стримано прокоментувало затримання і депортацію колишнього президента Автономної Республіки Крим Мєшкова, висловивши, проте, серйозні сумніви в правовій ясності питання. Ми припускали тоді, що Мєшков, згідно з відповідним законодавством України, апріорі був її громадянином з 24 серпня 1991 року, отже, влада країни депортувала власного громадянина, що, на жаль, нагадує далеко не кращі практики радянського режиму". "Свої сумніви два місяці тому ми виклали в листі до МЗС України, справедливо вважаючи, що в абсолютній юридичній ясності проблеми зацікавлені обидві сторони", - сказано в тексті.

"В зв'язку із тим, що відповіді на цей лист посольство, на жаль, не отримало, а вчора була зроблена ще одна спроба депортації лідера козачої організації "Соболь" Храмова, ми ухвалили рішення зробити наші роздуми на цю тему публічними", - наголосили в посольстві.

Нагадаємо, раніше окружний адміністративний суд Криму задовольнив позови МВС і СБУ про негайну примусову депортацію в Росію лідера проросійської козацької організації "Соболь" Храмова. Правоохоронні органи ініціювали його видворення за незаконне отримання українського паспорта і подвійне громадянство - Храмов одночасно є громадянином Росії. Суд погодився з висновками обвинувачення, що суспільно-політична діяльність лідера "Соболя" "веде до розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі в Криму, а його подальше перебування на території України представляє загрозу громадському порядку". Рішення суду, згідно з яким Храмов не має права в'їзду до України протягом наступних 5 років, вже приведено у виконання.

Депортацію Храмова раніше підтримували лідери українських, єврейських і кримськотатарських організацій півострова.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини