RU

Росія не забуде Україні постачання зброї в Грузію

08.10.2008, 13:37

Постачання Україною озброєнь до Грузії підштовхнули Тбілісі до військових дій, і це буде враховано при побудові відносин Москви з Києвом. Про це в середу заявив перший замглави МЗС РФ Андрій Денисов.

"Зрозуміло, позицію Києва з питання озброєння режиму Михайла Саакашвілі, так і загалом щодо подій на Кавказі, буде враховано при побудові наших відносин з Україною, в тому числі у військово-технічній сфері", - сказав він. А. Денисов додав, що "озброюючи до зубів" грузинську армію, Київ фактично заохочував Тбілісі до інтервенції та етнічних чисток у Південній Осетії".

Високопоставлений дипломат нагадав, що військова допомога Грузії стала предметом серйозного розгляду в Верховній Раді, - повідомляє "Українська правда". "На жаль, не схоже, щоб українське керівництво мало намір відмовлятися від продовження військово-технічної співпраці з тбіліською владою", - зазначив він.

На його думку, це питання варто порушити в рамках СНД. "Предмет для розмови в форматі СНД, в принципі, є. Інша справа, що особливості механізмів прийняття і виконання рішень у Співдружності не дають змоги поставити реальні перешкоди для українських військових постачань до Грузії", - наголосив А. Денисов.

За його словами, "масштаби військового "підживлення" режиму М. Саакашвілі дуже вражають. Так, за останні роки Україна поставила до Грузії 114 танків Т-72, 20 бронетранспортеров БТР-80, 40 бойових машин піхоти БМП-2, 12 самохідних артилерійських установок "Акація", 5 самохідних гаубиць "Піон", 10 літаків Л-29, 14 літаків Л-39, 7 зенітно-ракетних комплексів "Бук-М1", 10 зенітно-ракетних комплексів "Оса-АКМ".

Перший замглави МЗС РФ зазначив, що Росія послідовно виступає за створення міцних гарантій недопущення рецидивів насильства на Кавказі і переозброєння Грузії. "З цією метою домагаємося, зокрема, введення ембарго на постачання Грузії зброї - доти, поки там не з'явиться осудне, відповідальне державне керівництво. Ідею такого ембарго збираються просувати в будь-яких міжнародних форматах, де це доцільно", - зазначив він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини