RU

Росія лякає Україну розпадом від вступу в НАТО

01.12.2008, 09:58

Україні загрожує розпад, якщо вона вступить в НАТО. Про це заявив постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін в інтерв'ю британській телерадіомовній корпорації "Бі-бі-сі", на яке покликається "Українська правда".

За словами Д. Рогозіна, якщо українське керівництво форсує вступ України в НАТО, це спровокує "тотальну політичну кризу в країні", яка вже кілька місяців і так потерпає від чергового внутрішнього протистояння між політичними силами.

"Порівняно з цим, нинішня нестабільність видаватиметься мильною оперою. В широкому сенсі слова, існує реальна загроза розпаду української держави", - заявив російський дипломат.

Він додав, що Росія продовжує побоюватися наближення НАТО до своїх кордонів. "Коли цей ворожий політичний блок наближається до наших кордонів, це вкрай тривожний сигнал", - сказав Д. Рогозін.

"На жаль, багато натівських політиків дивляться на світ, я вибачаюся, як собаки. Собаки бачать світ не в кольорі, а чорно-білим", - заявив представник РФ при НАТО.

"Для нас НАТО - це ворожий політичний блок, тому що вступ в НАТО для нас закритий - вони ніколи нас туди не запросять", - наголосив Д. Рогозін.

Нагадаємо, у вівторок в Брюсселі пройде засідання глав МЗС країн Північноатлантичного альянсу, де, серед інших питань, буде обговорюватися можливість приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО.

Впливова газета "The Times" при цьому стверджує, що НАТО намагається не загострювати взаємин з Росією через Грузію і Україну. Як пише журналіст видання, завтра міністри закордонних справ країн НАТО відмовлять цим країнам у можливості зробити перший крок до гарантованого членства в Альянсі. На прохання британського уряду глави міністерств закордонних справ країн НАТО розробили новий план з новими формулюваннями, щоб зберегти зв'язку Грузії і України з Альянсом, не дозволяючи їм вступити на звичайний шлях до членства, - відзначає газета. Цей крок сприйнятий як зневажлива витівка щодо Грузії і України, а також поступка Москві, - стверджує автор матеріалу.

Про євроатлантичні спрямування України >>>

Про непрості взаємини Києва і Москви >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини