RU

Ромпей: Криза в Україні може призвести до вбивчої війни

26.11.2014, 11:29
Ромпей: Криза в Україні може призвести до вбивчої війни - Фото
Херман Ван Ромпей (фото - ЕРА)
Президент Європейської ради Херман Ван Ромпей заявляє, що криза в Україні може перетворитися на війну більш вбивчу, ніж війна на Балканах. Про це він заявив 25 листопада, виступаючи в Парижі в Інституті політичних досліджень.

"Українська криза після Криму є найсерйознішою геополітичною кризою, яку ми переживали в Європі з кінця холодної війни. Гірше, вона веде до війни на континенті, війни, яка ризикує стати найбільш убивчою після балканських воєн", - сказав президент Європейської ради.

Він зазначив, що те, що відбувається на сході України, він більше не називає припиненням вогню, оскільки з моменту прийняття рішення про це, загинули близько 1000 осіб. При цьому, за словами Ромпея, нові угоди про припинення вогню спіткає та ж доля, якщо не буде прийнято інших важливих рішень.

"Потрібно глобальне рішення, потрібно знайти спосіб для України бути децентралізованою (федералізованою) країною. Потрібно визначити місце України в Європі", - сказав він.

Президент Європейської ради, який завершує свою кар'єру, висловив думку про те, що Україна повинна мати можливість зближуватися з Європейським Союзом, як цього хоче більшість населення і можливість зберегти "коректні відносини" з Росією.

На його думку, необхідно зібрати всіх зацікавлених осіб за круглим столом і спробувати виробити угоди, за типом угод в Осло 1993 року про врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Говорячи про реакцію ЄС на ситуацію в Україні Ромпей зазначив, що було дуже складно очікувати одноголосного рішення по ряду питань, що стосуються України, зокрема, щодо санкцій. "Тим не менш, нам вдалося. Це демонструє загальну рішучість і розуміння спільних стратегічних інтересів, що перевершують міщанські розрахунки", - сказав президент Європейської ради.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини