RU

Романюк: Ліквідація Верховного суду не відповідає Конституції

03.10.2016, 17:54
Романюк: Ліквідація Верховного суду не відповідає Конституції - Фото
Ярослав Романюк
У Верховному суді вважають, що ліквідація Верховного суду, передбачена реформою, насправді буде реорганізацією, працюючим суддям досить кваліфікаційного оцінювання. А конкурсний відбір потрібно проводити тільки при заповненні вакансій. Таким чином суть подання до Конституційного суду щодо судової реформи пояснив журналістам глава Верховного суду  Ярослав Романюк, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Ми не вважаємо процедуру ліквідації Верховного суду України та вищих спеціалізованих судів такою, що відповідає Конституції", - сказав він.

Романюк зазначив, що Верховний суд фактично не ліквідується. Він зберігається і виконує ту ж задачу, що і до реформи - забезпечення однакового застосування норм права.

"На нашу думку, те, що назвали ліквідацією по суті ліквідацією не є. А є реорганізацією шляхом злиття Верховного суду і трьох вищих спеціалізованих судів до нової установи, яка називається Верховний суд... Оскільки це не ліквідація, на нашу думку, а реорганізація шляхом злиття судових установ, не може йти мови ні про які конкурсны процедури. Куди конкурс, якщо установа залишається?", - сказав він.

Романюк зазначив, що оскільки є запит на очищення судової системи, його можна реалізувати, провівши кваліфікаційне оцінювання суддів.

"А конкурс можна проводити тільки на ті посади, які залишаться вакантними", - заявив Романюк. Він підкреслив, що такі вакансії будуть, так як на сьогодні багато суддів звільняються з різних причин.

Раніше сьогодні Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду з проханням перевірити на відповідність Основному Закону окремі статті закону про судоустрій і статус суддів. Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що звернення Верховного суду в КСУ щодо судової реформи - це спроба зірвати її.

2 червня Верховна Рада 335 голосами ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя. Зміни до Основного Закону деполітизують і забезпечують незалежність судів і перезавантаження суддівського корпусу.  30 вересня 2016 року стартувала судова реформа в Україні.

Дивіться також: Вікно можливостей. Чи зуміє Україна почистити судову систему

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини