RU

РНБО - російським солдатам: не виконуйте незаконних наказів

08.09.2014, 15:31
РНБО - російським солдатам: не виконуйте незаконних наказів - Фото
Фото: ЕРА
В РНБО озвучили рекомендації, що робити російському солдату, якщо він потрапив на територію України у складі збройних формувань. Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник керівника інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Польовий, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Що робити російському солдату, якщо він вже знаходиться в Україні? Він повинен доповісти командуванню про цей факт, таким чином підтвердивши, що розуміє, що виконує незаконні вказівки. Краще це зробити письмовим рапортом, таким чином зафіксувавши своє звернення. Відповідно до пункту другого статті 42 Кримінального кодексу Російської Федерації, невиконання завідомо незаконних наказів і розпоряджень виключає кримінальну відповідальність солдата", - розповів Польовий.

"Солдат повинен негайно почати спробу покинути територію України і звернутися у військову прокуратуру із заявою про факт незаконного перетину кордону його підрозділом. Якщо це не виходить, для того, щоб зафіксувати факт своєї відмови виконувати незаконні розпорядження, військовослужбовець повинен звернутися до найближчого управління Міністерства внутрішніх справ України чи Служби безпеки України, і це також буде фактом, який звільняє його від кримінальної відповідальності. Але з наступним повідомленням свого командування", - сказав Польовий.

Він також нагадав для російських військовослужбовців номер прес-центру СБУ 0800 501-482. Польовий зазначив, що в принципі військова доктрина Російської Федерації передбачає можливість участі російських військовослужбовців у бойових діях за кордоном - в цілях захисту громадян Росії і відповідно до міжнародних договорів. При цьому процедура передбачає вирішення президента РФ про участь збройних сил, а дозвіл на застосування збройних сил приймає Рада Російської Федерації.

"Таке рішення щодо України було відкликано 25 червня 2014 року. Рішення президента, указу президента про участь збройних сил Російської Федерації в конфлікті на території України немає. Відповідно, законних підстав для перебування російських збройних сил у нас теж немає", - зазначив він.

Польовий підкреслив, що присутність російських солдат на території України без законних на те підстав може бути кваліфіковано або як найманство, або як участь у незаконних збройних формуваннях. "Прояснює ситуацію Кримінальний кодекс Російської Федерації, де ми можемо знайти відповідні статті. Зокрема, стаття 359 говорить, що найманцем визнається особа, що діє з одержання матеріальної винагороди і не є громадянином держави, що бере участь у збройному конфлікті, тобто, в даному випадку, громадянином України, а також не є особою, спрямованою для виконання офіційних обов'язків. Причому злочином є як сам факт участі в бойових діях, так і організація та фінансування найманства. В даному випадку кримінальної відповідальності підлягають як самі солдати, так і особи, які послали їх на війну", - підкреслив він.

Польовий зазначив, що стаття 208 КК РФ передбачає відповідальність за організацію і участь в незаконному збройному формуванні. Тут також кримінальна відповідальність передбачена як за створення такого формування, так і за участь в ньому. Польовий підкреслив, що особа, яка добровільно припинила участь у незаконному збройному формуванні та здала зброю, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо в її діях не міститься складу іншого злочину. При цьому Польовий звернув увагу на те, що участь у бойових діях без відзнак - це окремий склад злочину.

Нагадаємо, на даний момент на територію України вже вдерлася значна кількість російських військових, які спільно з терористами беруть участь в бойових діях проти української арміі. Різні джерела оцінюють чисельність регулярних російських військ в Донбасі від 1 до 6 тис солдатів і офіцерів (без урахування найманців і сил вогневої підтримки вторгнення на кордоні).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини