RU

РНБО ввела санкції проти Медведчука і Марченко

19.02.2021, 18:09
РНБО ввела санкції проти Медведчука і Марченко - Фото
Віктор Медведчук (Фото: Тетяна Зенькович/ЕРА)

На сьогоднішньому засіданні Рада національної безпеки й оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського прийняла рішення ввести санкції проти низки юридичних і фізичних осіб, в числі яких лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина  Оксана Марченко.

РНБО ввела санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, серед іншого п'яти літаків, на яких всупереч нормативно-правовим актам України здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва. Санкції також застосовані до компаній, що обслуговують ці літаки.

Санкції введено проти громадян України Віктора Медведчука, Оксани Марченко та Наталії Лавренюк (цивільна дружина депутата  Тараса Козака, на яку записана частина його майна, і яка займається нафтопереробним бізнесом із Марченко), а також проти громадян РФ Костянтина Вацковського, Віталія Донченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка, Михайла Попова.

"Санкції вводяться на все майно, що є в підпорядкуванні Медведчука", – сказав на брифінгу секретар РНБО  Олексій Данілов.

На питання, за що ввели санкції проти Медведчука і Марченко, він відповів: "Сьогодні СБУ веде кримінальну справу за статтею про фінансування тероризму. Відповідно за цією статтею, до Марченко, Медведчука і всіх перерахованих осіб застосовано санкції – це фінансування тероризму".

На питання про частку Марченко в 1+1 Данілов сказав, що телеканал продовжить працювати, просто її частину не можна буде продати, заставити тощо.

Санкції вводяться на три роки.

Крім того РНБО ухвалила рішення про прийняття невідкладних заходів для повернення частини нафтопродуктопроводів, що проходять через територію України, народу України. Ці нафтопродуктопроводи, як зазначили в пресслужбі ОП, опинилися в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України.

На уточнююче питання журналістки, чи йдеться про компанії Прикарпатзахідтранс, "що афілійована з Медведчуком", Данілов сказав: "Це дійсно Прикарпатзахідтранс. Відносно афіліації мають говорити відповідні органи. Але дійсно йдеться про цей трубопровід довжиною 1433 км, що дуже дивним способом виявився в руках іноземної держави".

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини