RU

РНБО просить Тимошенко довести, що Україна не має боргів за газ

21.11.2008, 17:50

Уряд має довести, що існуючі газові борги - не НАК "Нафтогаз України", а "Росукренерго". Таку думку на брифінгу після закінчення засідання РНБО в п'ятницю висловив перший заступник Секретаря РНБО Степан Гавриш.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, реагуючи на коментар Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових боргів перед Російською Федерацією, С.Гавріш зазначив: "Так, це борги уряду. А якщо це не борги уряду, то треба провести відповідний аудит, звірку цих боргів із "Росукренерго" і довести, що це борги - "Росукренерго".

С.Гавриш вважає, що з цього приводу має бути чітка і прозора позиція. Крім того, треба мати мужність брати на себе відповідальність, а також шукати шляхи виходу з ситуації, що склалася. За його словами, розгляд цього питання на засіданнях РНБО свідчить про те, що газові борги були утворені саме чинним урядом.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко наполягає на тому, що російські газові монополії "Газпром" за постачання газу заборгували компанії "Росукренерго", а Україна до цих боргів стосунку не має.

Вчора Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав він.

У свою чергу, О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Сьогодні на засіданні Ради національної безпеки і оборони Президент України Віктор Ющенко поклав на Кабінет Міністрів відповідальність за газовий борг перед Російською Федерацією і вимагав вирішення проблеми протягом п'яти днів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини