RU

РНБО може скасувати газові контракти з Москвою

21.01.2009, 14:02

Лідер фракції "Наша Україна-Народна самооборона" Микола Мартиненко має інформацію про те, що на найближчому засіданні РНБО у п'ятницю можливе прийняття рішення, яке зобов'яже уряд скасувати в односторонньому порядку (або припинити з метою перегляду) контракт купівлі-продажу російського газу на 2009-2019 роки, підписаний у Москві 19 січня цього року.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі НУНС, в зв'язку з цим М.Мартиненко закликає членів РНБО і всі гілки влади, які делегують своїх представників до складу цього органу, не допустити денонсації газових домовленостей з Москвою.

За його словами, недопустимо для зведення політичних і особистих рахунків і з метою конкурентної боротьби на майбутніх президентських виборах знову розпалювати ледве закінчену "газову війну". "Це означатиме: по-перше - відмову від досягнутої стабільності і прозорості у сфері торгівлі і транзиту газу, надання можливості для нового витка газової корупції; по-друге - поглиблення складної економічної кризи в Україні; по-третє - остаточне руйнування і без того підірваного іміджу України в Європі як надійного транзитера природного газу. Ми ризикуємо опинитися у політичній ізоляції", - попередив народний депутат.

М.Мартиненко сподівається, що турбота про національні інтереси України переважить політичні ревнощі, і заплановане деякими політиками рішення не буде ухвалено. "Не можна розмінювати національну безпеку на персональні амбіції", - сказав він.

Нагадаємо, 23 січня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) на своєму закритому засіданні перевірить на відповідність національній безпеці газові домовленості з Росією. Про це повідомив Президент Віктор Ющенко.

Online-конференція інтернет-аудиторії і експертного співтовариства "Газове протистояння">>>

Про гордість Тимошенко читайте у статті "Ціна газової операції. Сенсація чи програш?">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини