RU

Єрмолаєв: У Росії хочуть новий союз, але Україні це не потрібно

18.04.2011, 13:30
Єрмолаєв: У Росії хочуть новий союз, але Україні це не потрібно - Фото
99cc70b93fd44e92118348a88e2196f8.jpg

Єрмолаєв: У Росії хочуть новий союз, але Україні це не потрібно
Створення оновленого євразійського союзу, можливо, цікаве Росії, але не відповідає євроінтеграційним інтересам України. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Андрій Єрмолаєв (на фото), коментуючи українсько-російські відносини.

"Я вважаю, що ситуація навколо Митного союзу (МС) простіша, ніж її зараз намагаються представити коментатори. По-перше, є певний план розвитку самого МС. Як показав досвід першого року функціонування, не все там так просто, є втрати, що не прогнозуються у країн-учасниць, є питання, пов'язані з невиконанням цього плану, є певні точки неповернення. Тому цього року була дуже важливою визначеність України, тому що наша країна - дуже активний гравець на цих ринках, від рішення України залежала подальша динаміка розвитку МС", - наголосив А.Єрмолаєв.

"Крім того, МС справді не є самодостатньою освітою, виявляючи певний транзитний вузол на шляху створення єдиного економічного простору з перспективою формування наднаціональних механізмів регулювання і управління, враховуючи єдину валютну зону, більш зладжену зовнішню політику і так далі", - зазначив директор НІСД.

За його словами, не секрет, що у російському керівництві є прихильники того, щоб перейти до більш глибокої інтеграції, до створення умовно оновленого євразійського союзу. "Цей сценарій, можливо, цікавий для Росії. Але надто суперечливо виглядає для України, тому Україна зараз займається досить чіткою позицією. Наш пріоритет - це завершення переговорних процесів з Євросоюзом. А з МС Україна готова до підписання ряду документів, що врегулювали б всі конфліктні питання", - зазначив А.Єрмолаєв.

Відповідаючи на питання, чи вистачить в України можливостей і ресурсів, щоб протистояти спробам Росії схилити країну в орбіту свого впливу, директор НІСД зазначив, що "позиція однозначна і не вимагає додаткових тлумачень". "Щодо перспектив, то для нас важливо успішно завершити переговорний процес з Євросоюзом, тому що затягнення з цим буде ускладнювати наше становище у зовнішньоекономічному плані і дипломатичному", - зазначив він.

"Інтеграція в Євросоюз - це наше першочергове завдання", - наголосив А.Єрмолаєв.

Андрій Єрмолаєв: біографія та добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Інтеграція в Євросоюз: добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини