RU

Ринок землі: Рада зробила крок до скасування мораторію. Деталі

13.11.2019, 16:16
Ринок землі: Рада зробила крок до скасування мораторію. Деталі - Фото
Розгляд земельних законопроектів в Раді (скріншот відео)

Верховна Рада прийняла в першому читанні за законопроект №2178-10, який скасовує мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Після довгих дебатів і блокування трибуни, за таке рішення проголосували 240 народних депутатів: 227 депутатів від фракції Слуга народу і 13 позафракційних.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, мета законопроекту - формування законодавчого поля для запровадження ринку сільгоспземель, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для придбання у власність земельних ділянок сільгосппризначення громадянами і юридичними особами України.

Відповідно до законопроекту:

- з 1 жовтня 2020 року відміняється заборона на продаж земель сільгосппризначення всіх форм власності;

- право на покупку землі отримують громадяни України, тергромад, держава, юрособи України та іноземні громадяни та особи без громадянства в разі придбання в порядку спадкування і обов'язком відчуження ділянки протягом року;

- встановлюється правило, згідно з яким до 1 січня 2024 року не допускається придбання юрособами, бенефіціарним власником яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;

- встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на аукціонах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки:

- забезпечується право на викуп ділянок для ведення фермерського господарства, що належать громадянам на праві постійного користування та право довічного успадкованого володіння. Передбачена можливо викупу з розстрочкою платежу до п'яти років. Та інше.

На думку розробників проекту, введення ринку землі сприятиме розвитку аграрної галузі, підвищенню вартості сільгоспугідь, залученню інвестицій. Крім того, введення ринку землі "дозволить подолати... корупцію, деградацію ґрунтів, знецінення земель тощо".

Читайте також: В очікуванні ринку. Кому належить українська земля

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини