RU

Рибак визнав необхідність змінити закон про амністію

09.01.2014, 17:18
Рибак визнав необхідність змінити закон про амністію - Фото
Володимир Рибак
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак звернувся до керівників парламентських фракцій з проханням у найкоротші терміни підготувати пропозиції до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" і внести проект змін до цього закон, повідомляє прес-служба парламенту.

"Судова практика показала, що цей закон (про амністію, - ред. ) не може бути реально використаний протягом 10 днів з дня набрання чинності, а саме - до 4 січня 2014 включно, оскільки він не має аналогів у законодавчій практиці і виходить за межі правового поля нашої держави", - зазначив Рибак в листі керівникам усіх парламентських фракцій.

"Ще більше ускладнює ситуацію те, що переважна більшість положень закону має неконкретний характер, - зазначив глава парламенту. - Так, не названі суб'єкти звільнення від відповідальності, немає переліку кримінальних та адміністративних правопорушень, за вчинення яких особи будуть звільнятися відповідальності, цей обов'язок покладається на невизначені "уповноважені органи".

З урахуванням цього Рибак пропонує підготувати проект змін до цього закону.

На його думку, проект повинен передбачити звільнення від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах визначених ним осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених відповідними статтями Кримінального кодексу України, за умови, що такі злочини здійснені ними до 26 грудня 2013 року включно і пов'язані з масовими акціями протесту, які почалися 21 листопада 2013 року.

"Органи попереднього розслідування повинні закрити кримінальні провадження, розпочаті у зв'язку зі злочинами, передбаченими статтею 1 цього закону, в яких жодній особі не повідомлялось про підозру чи особистість правопорушника не встановлена. Виконання закону в частині звільнення від кримінальної відповідальності покласти на суди, встановити порядок звільнення від кримінальної відповідальності", - заявив він.

За його словами, закон повинен набути чинності з дня його опублікування і підлягає виконанню протягом одного місяця.

Рибак підкреслив, що такий спосіб вирішення даного питання дозволить ліквідувати виниклу правову колізію і реально звільнити від відповідальності осіб з приводу подій під час проведення масових акцій.

Нагадаємо, за закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту проголосували 339 народних депутатів. Своїх голосів не дали тільки комуністи. Як пояснив, представляючи законопроект (№ 3787), народний депутат з фракції Батьківщина Павло Петренко, закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками акцій протестів і масових заходів у період з 21 листопада і до дня набрання чинності закону.

Також передбачено, що всі кримінальні справи і провадження з приводу адміністративних правопорушень повинні бути закриті. Особи, залучені до кримінальної відповідальності у зв'язку з даними подіями, підлягають звільненню від відповідальності і визнаються такими, що не мають судимості. Але зараз деяких активістів Майдану продовжують залучати за правопорушення.

Досьє на Володимира Рибака

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини