RU

РФ вимагає від ЄС не вказувати, як будувати майбутнє з Україною

20.09.2013, 17:22
РФ вимагає від ЄС не вказувати, як будувати майбутнє з Україною - Фото
Фото: ЕРА
Росія вимагає від Європи не втручатися в її відносини з Україною. Про це йдеться в жорсткій заяві Держдуми РФ, прийнятому у відповідь на резолюцію Європейського парламенту по Україні.

Як повідомляє Росбалт, у вересні Європарламент прийняв резолюцію, в якій, на думку депутатів, безпідставно звинуватив Росію в чиненні тиску на ряд держав Східного партнерства. Йдеться про плани приєднання цих країн, у тому числі України, до європейської зони вільної торгівлі шляхом укладання з ЄС угоди про асоціацію.

На думку Держдуми, подібного роду звинувачення суперечать цілям подальшого розвитку добросусідства і взаємовигідних відносин між Росією і Європейським Союзом. "Все більш очевидно, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску і відвертого викручування рук, у тому числі з питань внутрішньої політики України, примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і перевести свої торгово-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя", - йдеться в документі.

При цьому у разі асоціацію з Європейським Союзом українській державі буде набагато складніше вибудовувати плідну економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного союзу, а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі, підкреслюють в Держдумі.

На думку депутатів, за резолюцією Європарламенту вгадується прагнення підірвати відносини народів, що проживають в Росії і Україні, в інших пострадянських державах, включити ці держави в зону інтересів ЄС.

"З таким підходом категорично не можна погодитися. Держдума виходить з того, що буде самостійно визначати, яким чином вибудовувати наше майбутнє з найближчими сусідами, братніми для нас народами, об'єднаними спільним прагненням до зближення і вільному розвитку без тиску ззовні , на основі поваги суверенітету та національних інтересів один одного", - підкреслюється в заяві.

Як пояснив на засіданні голова думського комітету з міжнародних справ Олексій Пушков, каталізатором для резолюції Європарламенту стало рішення Вірменії про можливе приєднання до Митного союзу. "Це був шок, це було сприйнято як сигнал до переходу в контрнаступ, до того, що весь план Східного партнерства, який націлений на те, щоб малою ціною фактично підпорядкувати ряд держав СНД політиці Євросоюзу може опинитися під загрозою зриву", - сказав Пушков.

Нагадаємо, 12 вересня Європейський парламент прийняв резолюцію про тиск Росії на країни Східного партнерства і закликав керівництво ЄС захистити Україну, Молдову і Вірменію . У документі згадані "санкції проти українського експорту", "тиск на Молдову шляхом заборони експорту винної продукції" , "перешкоди на шляху вирішення придністровського конфлікту" і " загрози безпеки в бік Вірменії " . Європарламент закликав Єврокомісію та Європейську службу по зовнішній діяльності розглядати дії Росії як виходять за рамки економіки і мають політичну площину, а також вжити заходів на захист партнерів Союзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини