RU

РФ вимагає призупинити асоціацію України з Євросоюзом

18.09.2014, 14:15
РФ вимагає призупинити асоціацію України з Євросоюзом - Фото
Олексій Улюкаєв. Фото - svoboda.org
Російська Федерація окреслила "три принципові пункти" щодо угоди про асоціацію України і Євросоюзу. Про це йдеться в листі глави Мінекономрозвитку Росії Олексія Улюкаєва єврокомісару з питань торгівлі Карлу де Гухту, копію якого розмістив у себе в Twitter оглядач BBC Олексій Сологубенко.

"По-перше, ми виходимо з того, що рішення про відстрочення початку тимчасового виконання положень угоди про асоціацію України і Євросоюзу має бути зафіксовано юридично як з боку ЄС, так і України, в рамках процедур ратифікації", - йдеться в листі.

Другим пунктом в листі значиться нагадування про те, що Москва "у разі необхідності" може змінити режим преференцій між РФ і Україною.

"По-друге, повне або часткове практичне застосування положень УА до закінчення періоду відстрочки - до 31 грудня 2015 року - означає для Росії фактичний вступ УА в силу і виникнення ризиків, про які ми говорили раніше. Росія має намір і далі відстежувати ситуацію, і ми повторюємо, що, в разі необхідності, можемо змінити режим преференцій між Росією і Україною, щоб мінімізувати проблеми, пов'язані зі зміною торгового режиму між ЄС і Україною, не виключаючи інших можливих шляхів захисту російської економіки", - пише Улюкаєв.

Крім того, РФ вимагає зафіксувати мандат Тристоронньої групи, щоб легалізувати пропозиції і поправки в угоду про асоціацію України з ЄС.

"По-третє, враховуючи наш намір продовжувати і посилювати співпрацю в рамках Тристоронньої групи, ми вважаємо що необхідно зафіксувати її мандат - тобто, підготовку пропозицій і поправок в УА, які, будучи легалізованими ЄС, усунуть приводи для занепокоєння з російської сторони", - додав російський міністр.

РФ вимагає призупинити асоціацію України з Євросоюзом
Нагадаємо, 27 серпня Улюкаєв повідомив, що Росія розраховує вийти з конкретними пропозиціями по можливої ​​корекції базової угоди про асоціацію України з ЄС та додатки до нього. На наступний день Карел де Гюхт під час переговорів у Мінську заявив, що текст угоди про асоціацію між Україною та ЄС зміні не підлягає.

16 вересня Верховна Рада України синхронно з Європарламентом
ратифікувала угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Читайте також: Україна відклала угоду про ЗВТ з ЄС через шантаж РФ - Данилюк

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини