RU

РФ відмовилася від консультацій Будапештського меморандуму

02.09.2014, 16:28
РФ відмовилася від консультацій  Будапештського меморандуму - Фото
feec7f96fc01dcde6f17ef6185ab33e5.jpg
Росія відмовилася від консультацій в рамках Будапештського меморандуму і продовжує руйнувати світовий правопорядок. Про це заявив сьогодні на брифінгу директор інформаційного департаменту МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Перебийніс зазначив, що на виконання доручення президента України МЗС звернувся до держав-підписантів Будапештського меморандуму з приводу проведення консультацій у зв'язку з прямою інтервенцією регулярних військ Російської Федерації на територію України.

"Росія ще на етапі введення своїх військ до Автономної Республіки Крим з подальшою її протиправною анексією, на підставі сфабрикованого референдуму, зухвало порушила не тільки принципи міжнародного права і двосторонні угоди з Україною, а й положення Будапештського меморандуму", - сказав він.

Представник МЗС підкреслив, що позицію України підтримала більшість провідних світових організацій: ООН, ОБСЄ, Рада Європи, окремі країни. При цьому Росія продемонструвала неготовність до діалогу з питання гарантій безпеки України в рамках Будапештського меморандуму.

"30 серпня ми отримали офіційну ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, в якій зазначено, що Росія, незважаючи на наявність неспростовних доказів її причетності до дестабілізації ситуації в Україні, не бачить підстав для проведення будь-яких консультацій з реалізації зазначеного меморандуму", - сказав Перебийніс. За його словами, в цій же ноті стверджується, що Росія повною мірою виконує свої зобов'язання по меморандуму про гарантії безпеки України.

"Ми розцінюємо відмову Росії від консультацій по Будапештському меморандуму, перш за все, як черговий приклад ігнорування Росією своїх зобов'язань, а також ще одне підтвердження свідомо обраного керівництвом цієї країни курсу на руйнування сучасної системи міжнародного права", - підсумував він.

Як відомо, Україна підписала Будапештський меморандум 1994 року. Згідно з документом, Росія, США і Великобританія погодилися гарантувати її суверенітет і територіальну цілісність в обмін на відмову від ядерної зброї. На той час Україна мала третій за потужністю арсенал ядерної зброї в світі. Пізніше до меморандуму приєдналися Франція і Китай.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини