РФ утримує понад 40 політв'язнів-українців - інфографіка

29.12.2016, 12:30
РФ утримує понад 40 політв'язнів-українців - інфографіка - Фото
Московський Кремль

Держава-агресор незаконно утримує на своїй території не менше 17 громадян України, ще 27 - в окупованому Криму

Росія утримує на своїй території з політичних мотивів як мінімум 17 громадян України, ще 27 українців безпідставно затримані і заарештовані в окупованому агресором Криму. Про це йдеться в заяві на сайті Міністерства закордонних справ України.

"МЗС України висловлює категоричний протест Російської Федерації в зв'язку з триваючими репресіями, незаконними затриманнями, обшуками й арештами, а також тортурами і жорстоким поводженням щодо громадян України. Незважаючи на численні заклики України та міжнародної спільноти з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, російське керівництво продовжує порочну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави", - йдеться в заяві.

Як відзначають в МЗС, Москва продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання в рамках мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

"Хоча в Україну і повернулися шестеро бранців, їх кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: зараз нам відомо про політично вмотивоване утримання на території держави-окупанта, щонайменше, 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримані і заарештовані на окупованому кримському півострові. Понад сто українців в жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької і Луганської областей", - підкреслили в міністерстві.

РФ утримує понад 40 політв'язнів-українців - інфографіка

Інфографіка: Медійна ініціатива за права людини

У заяві також говориться, що держава-агресор продовжує необгрунтовано відмовляти українським дипломатам у відвідуванні політв'язнів. До заручників систематично застосовуються тортури і психологічний тиск, чому є незаперечні свідчення, заявляють в МЗС. Крім того, українців обманним шляхом втягують в схеми з розповсюдження наркотиків в РФ, майже тисяча з них засуджені за переважно сфабрикованими справами, зазначили у відомстві

Читайте також: У Криму політв'язню Балуху викликали швидку

"Зловмисність дій Кремля щодо громадян України набула настільки непрогнозованого і загрозливого характеру, що в Україні змушені застерігати співвітчизників від поїздок на територію РФ і на тимчасово окуповані нею українські території", - сказано в заяві.

Як відзначають у зовнішньополітичному відомстві, Україна разом з міжнародними партнерами докладає всіх можливих політико-дипломатичних і правових зусиль для звільнення з російського полону своїх громадян.

"МЗС України вимагає від РФ негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування і репресій щодо наших співвітчизників", - йдеться в заяві.

Також українські дипломати закликають держави-члени ООН вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на агресора за злісне порушення ним ключових положень міжнародних конвенцій з прав людини, інших основоположних міжнародно-правових документів, а також нехтування вимогами резолюції Генасамблеї ООН щодо порушення прав людини в окупованому Криму .

26 грудня 2016 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відвідала політв'язнів в СІЗО окупованого Криму.

Читайте також: У 2016 році з полону бойовиків звільнили 16 заручників - Тандіт

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации