RU

РФ пропонує 128 українців за 640 правопорушників - Геращенко

11.05.2017, 17:49
РФ пропонує 128 українців за 640 правопорушників - Геращенко - Фото
Ірина Геращенко
Росія вимагає від України звільнення 640 правопорушників в обмін на 128 українських заручників. Питання звільнення заручників повинен стати головним на зустрічі в Мінську 15 травня. Про це сьогодні на брифінгу повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник в гуманітарній підгрупі мінського процесу Ірина Геращенко.

"15 травня пройде чергова зустріч у Мінську. Україна наполягає, щоб основним питанням як в гуманітарній підгрупі, так і в тристоронній контактній групі, була інформація про проведення верифікації... Україна бореться за звільнення 128 осіб, які перебувають на окупованих територіях. Інша сторона подає списки, в яких понад 600 осіб, з вимогою звільнити їх, щоб розблокувати процес звільнення заручників. Але серед цих 640 чоловік майже 300 тих, хто скоїв злочини проти держави Україна, але вони не хочуть повертатися на окуповані території ", - сказала вона.

Геращенко нагадала, що вже чотири місяці ведуться переговори про те, хто повинен засвідчити відмову правопорушників повертатися на окуповані території. Терористичні організації відмовилися від участі у верифікації таких міжнародних організацій як Червоний хрест і моніторингова місія ООН з прав людини.

"Нарешті ми зупинилися на ОБСЄ. У ці дні триває процедура верифікації, в ній бере активну участь СБУ, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини... і, як компроміс, кілька жінок - матерів затриманих за злочини проти держави Україна. Я сподіваюся, що до 15 травня ця процедура буде завершена. І ми хочемо підвести підсумки, щоб наблизитися до повного формування списків і визначення дати звільнення заручників", - додала вона.

Геращенко також повідомила, що представники терористичних організацій з подачі своїх російських кураторів вимагають амністії з цього списку в 640 осіб для 62-х, які за законодавством України не підпадають під амністію, так як зробили тяжкі злочини. "Зараз це дуже серйозна проблема в нашій дискусії", - підкреслила вона.

28 квітня розпочалася верифікація тих осіб, які вчинили злочини проти України, але в рамках законодавства їх можна помилувати заради звільнення українських заручників в окупованому Донбасі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини