RU

РФ не зможе сама забезпечити росіян продуктами - Мін'юст України

22.08.2014, 15:11
РФ не зможе сама забезпечити росіян продуктами - Мін'юст України - Фото
Павло Петренко
Росія не зможе самостійно забезпечити своїх громадян якісними продуктами харчування за доступною ціною. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, коментуючи введення Росією санкцій проти Європейського Союзу, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Ці санкції Російської Федерації проти Європейського Союзу та інших країн уже в народі назвали санкціями Путіна проти громадян Російської Федерації, і це дуже просто порахувати на простих економічних цифрах. Досить проаналізувати відповідний баланс імпорту і експорту за минулий рік", - сказав він.

За його словами, експорт товарів з Росії в 2013 році склав близько $400 млрд, а імпорт - близько $380 млрд. "Найцікавіше, що найбільша питома частина в експорті РФ - це експорт енергоносіїв. Близько $360 млрд вони експортують енергоносіїв. А в імпорті дуже велика частина того, що вони споживають - це якраз продукти харчування, близько $45 млрд, високоточна продукція, продукція машинобудівної галузі. Фактично це говорить про декілька речей. Це говорить про те, що Росія сама себе не може забезпечити якісними продуктами харчування  і за гідними цінами. Це говорить про те, що Російська Федерація є сировинною країною, яка експортує лише енергоносії та сировину зі своєї території", - сказав Петренко.

Коментуючи експорт енергоносіїв з РФ, Петренко нагадав, що у зв'язку з російською політикою шантажу України в питаннях газу, Україна фактично припинила забір газу РФ. "З іншого боку, Україна до цього моменту була найбільшим споживачем газу Російської Федерації і те, що Росія фактично зараз втрачає величезні кошти, тому що у них немає ринків збуту для енергоносіїв - це теж дуже серйозно вдарить по їхній економіці, в першу чергу по соціально незахищеним громадянам. Вже зараз російські експерти підраховують, що більша частина громадян Російської Федерації з низькими доходами в силу цих санкцій Путіна недобиратимуть необхідну кількість їжі", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини