RU

РФ намагається захопити українські ядерні об'єкти в Криму - МЗС

15.08.2014, 13:20
РФ намагається захопити українські ядерні об'єкти в Криму - МЗС - Фото
d6e45e4a0242d055a56dc9a63533250c.jpg
Росія намагається поширити свою юрисдикцію на ядерні об'єкти та матеріали України в Криму. Про це сказано в заяві МЗС України.

"МЗС України висловив рішучий протест у зв'язку зі спробами застосування Російською Федерацією своєї національної юрисдикції до ядерних об'єктів, установок і матеріалів України, розташованих на тимчасово окупованій РФ частині території України в Автономній Республіці Крим та Севастополі, а також спробою поширити на них положення угоди між СРСР і МАГАТЕ від 21 лютого 1985 року", - наголосили у відомстві.

В переданій російській стороні ноті зазначено, що всі ядерні об'єкти, установки та матеріали, що знаходяться на території АРК і в Севастополі, є власністю України. Їхній правовий статус, порядок експлуатації, використання і обслуговування визначені законодавством України, а також положеннями угоди між Україною і МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 21 вересня 1995 року і Додатковим протоколом до нього від 15 серпня 2000 року.

"Спроби Росії здійснювати будь-які дії, спрямовані на односторонню зміну національної юрисдикції ядерних об'єктів України на тимчасово окупованій Росією території, є нікчемними. Такі дії створюють пряму загрозу міжнародному режиму, встановленому Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року", - наголосили в МЗС.

Також наголошується, що на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території АРК, не допускається розміщення ядерної зброї або перенаправлення ядерних матеріалів і ядерних об'єктів України, включаючи дослідний реактор ДР-100 та інші ядерні установки Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, на використання у військових цілях.

У зв'язку з цим МЗС України застерігає російську сторону від вчинення будь-яких дій, пов'язаних з порушенням без'ядерного статусу частини території України, окупованої Російською Федерацією, і поширенням на ядерні об'єкти та матеріали положень угоди між СРСР і МАГАТЕ від 21 лютого 1985 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини