RU

РФ перейшла до активної фази повернення України - СБУ

19.02.2019, 12:11
РФ перейшла до активної фази повернення України - СБУ - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Російська влада поставила перед усіма спецслужбами завдання "закрити українське питання" в 2019 році, тобто повернути Україну в орбіту впливу країни-агресора. Про це на брифінгу, розповідаючи про технології ведення Росією інформаційної війни, заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Росія активно реалізує методики на підставі доктрини (англ.) Начальника Генштабу ВС РФ  Валерія Герасимова від 2013 року, яка була випробувана в Криму та Донбасі, уточнив співробітник Служби. Вона передбачає сукупне застосування політичних, економічних та інформаційних засобів впливу із залученням протестного потенціалу населення країни-жертви.

"Росія буде намагатися штучно створити ситуацію невизнання виборів в Україні як частиною українців, так і частиною західної спільноти", - підкреслив Кононенко.

Читайте також: Абсолютна цифрова зброя в гібридній кібервійні Росії

За його словами, в подальшому це, за задумом Москви, має привести до максимального розколу суспільства в країні-жертві і створення "постійно діючого фронту протистояння (владі) максимально можливої ​​кількості регіонів України".

Кононенко повідомив, що на попередньому етапі агресор створює кілька суспільно-політичних структур самого різного напрямку, які не пов'язані між собою. Потім йде їх активізація - як в ЗМІ і соцмережах, так і в формі публічних протестів. На третьому етапі відбувається об'єднання всіх цих сил агресора під керуванням єдиних координаційних центрів/кураторів.

"Надалі повинні визначатися керівники паралельних органів влади з числа радикальних або харизматичних лідерів підконтрольних структур. Проведення цих заходів - умова успішної реалізації активної фази, яка проводиться із залученням протестного потенціалу. Після початку цієї фази події можуть носити незворотній характер", - пояснив заступник голови СБУ.

"Наприклад, Микола Дульський ... організував в інтересах Росії в Україні як мінімум шість акцій з дестабілізації ситуації", - резюмував він.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини